Ormanların Kralı Aslan ve Arkadaşı Masalı

Çok uzak diyarlarda büyük bir ormanın içerisinde aslan kral ve arkadaşı yeni bir güne uyanmış. Günün başlangıcı her zamanki gibiymiş. Önce serinlemek için aslan ve arkadaşı nehirde bir tur atmış. Hava o kadar sıcakmış ki her gün nehre girerek serinlerlermiş. Sonrasında karınlarını doyurmak için bir şeyler yerler ve sonrasında öğle uykusuna yatarlarmış. Tam da öğle uykusu sırasında karşılarında bir fil görmüşler. Bu fil kocaman bir hortumu ve büyük ayakları ile aslan ve arkadaşına bakıyormuş. Aslan ve arkadaşı önce bu filin onlar için tehlikeli olduğunu düşünmüş. Sonrasında aslında onlardan yardım istemek için yanlarına yaklaşmış.

Aslan ve arkadaşı filin kendilerine doğru yaklaştığını görünce yerinden kalkmış ve fili izlemeye devam etmiş. Fil acılar içerisinde kıvranıyormuş. Filin ayağında kocaman bir çivi varmış. Bu çivi canını o kadar çok yakmış ki filin gözyaşları görülebiliyormuş. Aslan ve arkadaşı file yardım etmek istemiş. Önce fili yere yatırmaları lazımmış. Fakat filin diğer arkadaşları kısa süre sonra gelmişler. Aslan ve arkadaşının file yardım ettiğini en başta anlamamışlar. Durumu uzaktan gören tüm filler bir anda toplanmışlar. Aslan ve arkadaşı önce korkmuş. Çünkü kendilerinden çokça büyük filler onları tehlike olarak görmüşler.

Filin ayaklarında bulunan büyük çiviler her geçen zaman daha fazla canını yakıyordu. Aslan ve arkadaşları önce tehlike olmadıklarını anlatmaları gerekti. Sonrasında file yardım edebilecekti. Yaralı olan fil arkadaşlarına hortumu ile bir şeyler anlattıktan sonra diğer filler yavaş yavaş ortamdan uzaklaşmaya başlamış. Bunu gören aslan ve arkadaşı rahatlamış ve yaralı olan file yardım etmeye karar vermişler. Filin ayağında bulunan kocaman çiviyi çıkaran aslan ve arkadaşı fili rahat ettirmeyi başarmış. Fil ve ailesi aslan ve arkadaşına teşekkür etmek için onlara yemek vermişler.

Filin ve aslanların arkadaşlığı başlamış ve çok uzun sürecek olan bu dostluk ile birbirlerine her zaman iyi gelmişler. Aslan ve arkadaşı fili koruyup onun için güvenli yollar bulurlarmış. Ormanda bu dostluğu görenler şaşkınlıkla izlermiş. Fakat bu dostluk ormandaki her canlıya örnek olmuş.

Daha Fazla Masal İçin Uzun Masallar Kategorimizi İnceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu