Örümcek Adam ve Prensesin Aşkı Masalı

Örümcek adam olarak dünyayı kötülerden korumadığı ve zorda kalanlara yardım etmediği zamanlarda Peter okula giden sıradan bir öğrenci olmaktan çok hoşlanıyordu. Örümcek adam olarak çok yetenekli olan Peter bir öğrenci ve delikanlı olarak ise biraz çekingendi. Süper kahraman kişiliğini saklamak için de içine kapanık bir hayat yaşaması gerekiyordu. Bu durum Peter’in okuluna uzak ülkelerden birinin prensesinin öğrenci olarak gelmesi ile değişmeye başladı.

Sarı saçları, mavi gözleri, beyaz teni ve uzun boyu ile adeta masallardan fırlamış gibi duran prensese örümcek adam görür görmez aşık olmuştu. Prensese aşık olmuştu ama ona aşık olan sadece Peter değildi. Okuldaki bütün erkekler ona aşıktı ve doğrusu prenses de etrafındaki erkeklere hiç bakmıyordu. Sadece dersleri ile ilgileniyordu ve dersler bittikten sonra ise hemen evine gidiyor ve dışarı çıkmıyordu. Prensesin etrafında da bir sürü koruması vardı. Bu durum örümcek adamın dikkatini çekmişti.

Bir gün Peter tüm cesaretini toplayarak prensesin yanına giderek onunla konuşmaya başladı. Prenses aslında çok sıcakkanlıydı ve o da yaşıtları ile arkadaşlık kurmak istiyordu. Ama korumaları buna izin vermiyorlardı. Sebebi de kral babasının düşmanlarının ona zarar vermek istiyor olmalarıydı.

Örümcek adam ve prensesin arkadaşlıkları ilerliyordu. Bu sırada bir gün prenses okuldayken babasının düşmanları okulu bastı ve onu kaçırdılar. Peter hemen örümcek adam kostümünü giydi ve prensesi kurtarmak için peşlerinden gitti.

Kralın düşmanları prensesi bir odaya kapatmışlardı. Örümcek adam hemen prensesi kaçıran kötü adamların hepsi ile mücadele etti. Hepsini tek tek saf dışı bıraktı ve prensesi kurtardı. Daha sonra ise prensesi kucaklayarak oradan uzaklaştı.

Prenses kendini kurtaran kahramanının yüzünü görmek için maskeyi çıkarttığında ise onun Peter olduğunu gördü. Bu durum prensesi çok mutlu etti ve kahramanına sarılarak öptü. Prensesin babası bu durumu haber alır almaz yanlarına geldi. Peter’e kızını kurtardığı için çok teşekkür etti. Örümcek adam hayatının aşkını bulmuştu ve çok mutluydu. Örümcek adam ve prenses birlikte okullarını bitirdi ve daha sonra dillere destan bir düğünle evlendiler.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

7 Yaş Masalları

8 Yaş Masalları

9 Yaş Masalları  

10 Yaş Masalları

Yeni Masallar

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu