Pamuk Tavşan ile Sihirli Çanta Masalı

Bir zamanlar ormanın derinliklerinde küçük bir ağaç kovuğunun içinde yaşayan, Pamuk adında bir tavşan varmış. Pamuk herkese gülümseyen mutlu bir tavşanmış. Ormandaki hayvanlar onu çok severmiş. Elinden geldiğince herkese yardımcı olurmuş.

Bir gün ormanda yürüyüş yapmaya çıkmış. Lezzetli böğürtlenlerden toplarken büyük bir ağacın içinden gelen bir ses duymuş.

Sesi takip edip ağacın içine baktığında küçük yaralı bir peri bulmuş. Peri o kadar küçükmüş ki pamuğun bir patisi kadarmış. Kanadı kırılan peri Pamuk’tan yardım istemiş.

Pamuk küçük perinin durumuna çok üzülmüş. Onu alıp evine götürmüş. Yaralı Peri iyileşene kadar onunla çok iyi ilgilenmiş. Onu besleyip, iyileştirmiş.

Peri iyileşip, kendisine iyi davranan Pamuk’a çok teşekkür etmiş. Yardımlarının karşılığında ona sihirli bir çanta hediye etmiş. Peri bu çantanın istediği şeyleri verebileceğinden ve çok güçlü olduğundan bahsetmiş. Onu kullanırken çok dikkat etmesini ve ve sadece acil durumlarda kullanmasını tembih etmiş.

Daha sonra peri, Pamuk’a veda edip, uçup evine gitmiş.

Pamuk bu hediyeye çok sevinmiş ancak perinin dediği gibi onu sadece acil durumlar için saklamış.

Bir gün ormanda yürürken derenin kenarında imdat sesi duymuş.

Dereye düşen bir kirpiyi fark edip hemen yardımına koşmuş. Ancak onu kurtarması imkansızmış. Akıntı çok kuvvetliymiş. Hemen aklına sihirli çantası gelmiş. Evden getirip kirpiyi çıkarmak için kullanmış. Kirpi hayatını kurtaran Pamuk’a çok teşekkür edip sevinerek evine gitmiş.

Yine günlerden bir gün ormanda baykuş ailesinin evinde büyük bir yangın çıkmış. Baykuş ailesi tüm eşyalarını ve evini kaybetmiş. Pamuk bu duruma çok üzülüp, sihirli çanta ile baykuş ailesi için yeni bir ev inşa etmiş. İçine de en güzel eşyaları yerleştirip, baykuş ailesine hediye etmiş. Baykuş ailesi Pamuk’a çok teşekkür etmiş. Pamuk sayesinde yeniden evleri olduğuna mutlu olmuşlar.

Böylece Pamuk, bundan sonra da sihirli çantayı yalnızca acil durumlar için kullanmaya devam etmiş.

 Pamuk herkese karşı hep nazik ve yardımsever olarak yaşamaya devam etmiş.

Pamuk ve diğer hayvanlar böylece ormanda sonsuza kadar mutlu yaşamışlar.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Çocuk Masalları Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu