Pegasus ve Gri Orman Masalı

Bir zamanlar pembe renkte çiçeklerle bezeli güzel bir ormanda Pegasus adında tek boynuzlu bir at yaşarmış. Pegasus çok iyi kalpli ve ormandaki hayvanlar tarafından çok sevilen birisiymiş.

Bir sabah Pegasus etrafta inanılmaz şeyler olduğunu görmüş. O güzelim pembe çiçekler rengini kaybedip gri olmaya başlamış. Birer birer canlı pembe renkleri kaybolup hüzünlü grilere boyanmış. Bu olay hem Pegasus’u hem de bütün hayvanları çok endişelendirmiş.

Pegasus bu durumu araştırmaya karar vermiş.

  • Merak etmeyin kardeşlerim. Neler olduğunu mutlaka anlayacağım ve bir çözüm yolu bulacağım.” deyip yola koyulmuş.

Pegasus günlerce ve haftalarca bu garip durumun sebebini aramış. Bir gün büyük bir gölün kenarında mutsuz ve üzgün görünen yaşlı ve gri bir kurbağaya rastlamış.

Pegasus kurbağanın durumunu görüp merakla sormuş.

  • Merhaba Bay kurbağa, Neden bu kadar üzgünsün? Yoksa sende ormanın bu ani değişimine mi üzülüyorsun?” demiş.

Kurbağa iç çekerek cevap vermiş.

  • Bu ormanın renginin böyle olmasının sebebi benim. Bir zamanlar ben de rengarenk ve genç ve hayat doluydum. Ancak zamanla kendimi dostlarımdan uzaklaştırıp her şeyden vazgeçtim.

Kalbimin tüm renkleri soldu ve dokunduğum her şey de benimle birlikte soldu” demiş.

Pegasus yaşlı kurbağanın bu durumuna çok üzülmüş. Ancak hemen bir şeyler düşünmüş.

  • Bay kurbağa yeni arkadaşlıklar edinmek için hiç yaşlı değilsin. Merak etme senin kalbinin renklerini tekrar bulmana yardım edeceğim” demiş.

Yaşlı kurbağa Pegasus’a gülümsemiş.

Sonra Pegasus yaşlı kurbağayı ormanda yürüyüşe çıkarmış. Onu bütün hayvanlarla tanıştırmış. Birlikte sohbetlere katılmışlar. Yaşlı kurbağanın yavaş yavaş yüzünde tebessüm oluşmuş. Hayvanlarla kaynaşıp şakalaşmaya başlamış. Bir anda kurbağanın gri rengi eski zamanlarda olduğu gibi rengarenk olmuş.

Kurbağanın mutluluğu geri gelince ormandaki tüm çiçeklerde canlı pembe renklerine kavuşmuş. Artık çiçekler eskisinden bile canlı ve parlak görünüyormuş. Orman halkı da artık ormanlarının düzeldiğine çok sevinmiş.

O günden sonra Pegasus ve kurbağa çok iyi arkadaş olmuş. Pembe ormanda her zaman dostlukların pekiştiği, birbirlerine saygılı ve sevgili hayvanların yaşadığı mutlu bir orman olmuş. Hep birlikte bu güzel ormanda sonsuza kadar mutlu yaşamışlar.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 8 yaş masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu