Peri Bella ve Peri Krallığı Hikayesi

Bir zamanlar uzun ağaçların arasında yer alan küçük bir köyde Elif adında küçük bir kız yaşardı. Elif etrafındaki dünyayı keşfetmeyi seven meraklı ve yaratıcı bir çocuktu. Bir gün arka bahçesinde oynarken çalıların altına gizlenmiş küçük bir kapı keşfetti.

Heyecanla dolu Elif diz çöküp anahtar deliğinden baktı. Şaşırtıcı bir şekilde renkli çiçekler parıldayan kelebekler ve pırıl pırıl akarsularla dolu göz kamaştırıcı bir dünya gördü. Daha önce gördüğü hiçbir şeye benzemeyen büyülü bir dünyaydı.

Elif tereddüt etmeden kapıyı dikkatlice açtı ve güzel diyara girdi. Büyülü ormanda dolaşırken yumuşak bir çınlama sesi duydu. Sesin ardından Bella adında küçük bir periye rastladı.

Bella’nın güneş ışığında altın gibi parıldayan kanatları vardı. Yüzünde neşeli bir gülümseme vardı ve peri tozuyla dolu bir sepet taşıyordu. Elif’in gözleri merak ve zevkle açıldı. “Ben Peri Bellayım” dedi küçük peri Elif’in etrafında çırpınarak. “Peri Krallığı’na hoş geldin!” Elif zevkle kıkırdadı ve kendini tanıttı. “Ben Elif ve seninle tanıştığıma çok sevindim Bella!”

Bella Peri Krallığı’nın koruyucusu olduğunu ve dilekleri gerçekleştirme gücüne sahip olduğunu açıkladı. Elif’in gözleri heyecanla parladı ve hemen “Kayıp oyuncak ayımı bulmama yardım eder misin?” diye sordu.

Bella başını salladı ve Elif’in üzerine bir avuç parıldayan peri tozu serpti. “Gözlerini kapat ve bir dilek tut ” diye fısıldadı.

Elif gözlerini sıkıca kapattı ve elinden geldiğince sert düşündü sevgili oyuncak ayısını bir kez daha kollarında hayal etti. Gözlerini açtığında tam yanında oturuyordu! Elif sevinçle bağırdı ve Bella’ya kocaman sarıldı.

O günden sonra Elif ve Bella en iyi arkadaşlar oldular. Günlerini perilerin büyülü dünyasını keşfederek orman hayvanlarıyla çay partileri yaparak ve gittikleri her yere mutluluk yayarak geçirdiler.

Yıllar geçtikçe Elif yaşlandı ama Bella ile yaşadığı harika maceraları asla unutmadı. Artık perileri göremese de büyüyü kalbinde taşıyordu. Küçük kızın ve perinin hikayesi hayal gücünün gücüne ve dünyada var olan büyüye inananların anılarında yaşamaya devam etti.

Daha Fazla masal okumak isterseniz 2 yaş masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu