Pırıltı ve Pamukçu Masalı

Bir varmış bir yokmuş, uzak bir ülkede Peri Ormanı diye adlandırılan büyülü bir yerde, küçük bir prenses yaşarmış. Adı Pırıltıymış, çünkü saçları ve gülüşü tıpkı parlayan yıldızlar gibiymiş. Pırıltı günlerini oyun oynayarak, ormanda gezinerek ve sihir yapmayı öğrenerek geçirirmiş. Oldukça mutlu olan Pırıltı, en yakın arkadaşlarından biriyle büyülü bir maceraya atılmak üzereymiş. Henüz hiçbir şeyden haberi olmayan Pırıltı, günlerini normal bir şekilde geçirmekteymiş.

Pırıltı’nın en iyi arkadaşı, sevimli bir geyik olan Pamukçuymuş. Pamukçu adını pamuk gibi olan benekli tüylerinden alırmış. Pamukçu, bu ormanı çok sevdiğini, fakat artık dışarıları da gezmek istediğini söylemiş. Pırılı bu duruma şaşırmış, daha önce böyle bir düşünce duymamış, fakat Pamukçu biraz daha ısrar edince ikna olmuş. Heyecanlanan, fakat dış dünyadan ne bekleyeceğini de bilemeyen Pırıltı, yolculuk için hazırlanmaya başlamış. Her ikisi de bu uzun ve sonunda ne olduklarını bilmedikleri yolculuk için gereken her şeyi yanlarına almış.

Nihayet Pırıltı ve Pamukçu ormanın dışına doğu keşfe çıkmış. Yemyeşil ağaçlar, rengarenk çiçekler ve şirin kuş sesleriyle karşılaşmışlar. Yolun nerede bittiğini bilmeden yürümeye devam etmişler. Farklı ve sık ağaçlarla örülmüş sevimli ormanlar, hiç de tekin olmayan yerleşim yerleri görmüşler. Derken, Pırıltı ve Pamukçu, daha önce görmedikleri bir güzelliğe sahip olan bir köy bulmuşlar.

Bu köyde, mutlu ve neşeli insanlar yaşarmış. Pırıltı ve Pamukçu, köylülerle tanışıp, onlarla oyunlar oynamışlar. Köydeki büyülü bir çeşmenin etrafında toplanan çocuklarla birlikte dans etmişler. Çeşmeden çıkan su, herkesin dileklerini gerçekleştirmesine yardımcı olurmuş.

Pırıltı, çeşmeden su içip, “Tüm dünyada sevgi ve barış olsun” dileğini yaptı. Su, parlayarak etrafa yayılmış ve tüm dünyayı kucaklamış. Artık herkes birbirine yardım etmeye, sevgi ve dostlukla yaşamaya başlamış. Pırıltı ve Pamukçu, köylülerle vedalaşıp Peri Ormanı’na geri dönmüşler. Ormanda, güneşin altın ışıkları arasında dans edip ve şarkılar söylemişler. Bu günden sonra, sevginin önemini anlayan iki arkadaş Pırıltı ve Pamukçu, dostluklarını ve sevgilerini tüm ormana yaymışlar. Peri Ormanı’nda yaşayan tüm peri ve hayvanlar, Pırıltı’nın dileği sayesinde bir araya gelip, hep birlikte mutlu bir yaşam sürdürmüşler.

Daha fazla uygu masalları makalesi için 4 yaş masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu