Pişman Olan Yavru Kelebek Masalı

Ormanın birinde yaşayan bir kelebek ailesi varmış. Birlikte yaşamaktan büyük bir keyif alıyorlarmış. Oldukça mutlu ve huzurlu bir haldelermiş. Bu durumun bozulmasını hiç ama hiç istemiyorlarmış. Fakat kelebeklerin en küçük ve tecrübesiz olanı pek söz dinlemeyip başına buyruk hareket ediyormuş. Bu durumdan rahatsız olan anne kelebek ve baba kelebek çözüm üretme konusunda çaresiz kalıyorlarmış.

Bir gün yavru kelebek kendi başına dışarı çıkmaya başlamış. Ormanın derinliklerinde durmaksızın yol almaya başlamış. Bilmediği diyarlara kadar uzanmış yolu. Aynı zamanda olması gerekenden daha uzun sürmüş yolculuğu. Bu yörelerde farklı arkadaşlıklar kurmuş. Yavru kelebek bilmediği farklı coğrafyalar keşfetmiş.

Hava yavaş yavaş kararmaya başlamış. Yavru kelebek geri dönüş yoluna doğru ilerlemeye başlamış. İlerledikçe yolunu kaybettiğini fark etmiş. İçini büyük bir korku kaplamış. Ne yapacağını da pek bilememiş. Yol, iz bilmeden sadece ilerlemiş. Uzak diyarlarda bir yabancı olduğunu fark etmiş.

Saatler ilerlemeye ve hava iyice kararmaya başlamış. Anne kelebek ve baba kelebek, yavru kelebeğin gelmediğini fark edince büyük bir endişeye kapılmışlar. Civardaki herkese yavru kelebeği sormaya başlamışlar. Fakat onu gören pek kimse olmamış. Her haneden olumsuz bir cevap almışlar. Çaresiz bir şekilde birbirlerine bakıp durmuşlar. Dört bir koldan yavru kelebeği bulmak üzere aramaya koyulmuşlar.

Yavru kelebek büyük bir pişmanlık içerisinde bir ağacın dibine yığılıp kalmış. Kim bilir ailesinden ne kadar uzaklaşmıştı. Bir daha böyle bir hata yapmaması gerektiğini de çok iyi anlamış. Bu durum, onun için oldukça kötü bir maceraydı.

Anne kelebek ve baba kelebek ormanın derinliklerinde her noktaya bakmışlar. Durmaksızın ileri doğru hareket edip bir yerlerde yavru kelebekle karşılaşmayı ummuşlar. Ailenin diğer üyeleri ve oturdukları bölgenin sakinleri de dört bir koldan yavru kelebeği arıyorlarmış.

Yavru kelebek gözyaşlarına boğulmuş hüngür hüngür ağlıyormuş. Bu sesi işiten anne kelebek ve baba kelebek sesin olduğu yere yönelmeye başlamış. Belli bir mesafe ilerledikten sonra ağacı dibinde ağlayan yavru kelebeğe rastlamışlar. Anne ve babasını karşısında gören yavru kelebek, büyük bir mutluluk yaşamış. Hemen oracıkta anne babasına sarılarak onlardan özür dilemiş ve bir böyle bir şey yapmaması gerektiği yönünde dersini almış.   

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

Bin Bir Gece Masalları

Bir Varmış Bir Yokmuş Masalları

Hikaye Oku 

Hikayeler

Uzun Hikayeler

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu