Pıtır’ın Orman Macerası Masalı

Bir zamanlar, uzak ve büyük bir ormanda yaşayan sevimli bir tavşan varmış. Adı Pıtır olan bu tavşan, ormanda herkes tarafından sevilen biriymiş. Pıtır, beyaz tüyleri ve parlak gözleriyle dikkat çeken bir görünüme sahipmiş. Aşırı sevimli olan Pıtır’ın ormanda bir sürü arkadaşı varmış.

Bir gün, Pıtır ormanda gezerken, yorgun düşen bir sincap gördü. Sincabın adı Fındık’tı ve ayağı burkulmuştu. Pıtır hemen yanına gidip ona yardım etmek istedi.  Hızlı adımlarla Fındık’ın yanına giderek ona yürümesi için yardım etti. Birlikte Pıtır ve Fıstık, sincabın evine doğru yavaşça ilerlemeye başladılar.

Tam o anda yolda, çalılıkların arasından bir ses duyuldu. İkili merakla sesin kaynağına doğru yaklaştı. Orada, minik bir cüce tavşan oturuyordu. Onun adı da Minnoş’tu.  Minnoş, yolunu kaybedip ormanda kaybolmuştu. Ve son derece korkmuş ve hüzünlü görünmekteydi.  Pıtır ve Fındık, ona yardım etmeye karar verdi. Öncesinde Minnoşu sakinleştirdiler ardından da yola çıkma kararı aldılar. Ve birlikte eve dönmek için yola çıktılar.

Üç arkadaş birlikte ormanda yol alırken, karşılarına bir kurt çıktı. Kurt, ormanın korkulan ve zalim bir sakinidir. Kurt, tavşanların peşine düşer ve onları korkutarak ormanda hüküm sürerdi. Pıtır ve arkadaşlarını görünce kurt, kendisine eğlence çıktığını düşünerek ürkütücü adımlarını onlara doğru atmaya başladı. Ancak Pıtır, Fındık ve Minnoş birbirlerine güvenerek korkusuzca ilerlemeye devam etti.

Tavşanları kovalamak için Kurt hızla hareket etti. Ancak Pıtır zeki bir tavşandı. Hemen bir plan yapmaya başladı. Pıtır, Fındık ve  Minnoş, bir ağacın arkasına saklandılar ve sessizce beklemeye başladılar. Kurt, tavşanların peşinden gelirken, aniden durdu. Durmasının sebebi ise bir tuzağa yakalanmış olmasıydı. Ormanda bir tuzak olduğunu fark etmişti. Ancak bunu fark etmek için çok geçti. Çünkü tuzak oldukça güçlüydü ve ne yaparsa yapsın tuzaktan kurtulamıyordu.

Kurt, tekrar tekrar tuzaktan kaçmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı. Üç arkadaş zeki olmalarının yanında merhametliydiler de. Kurdun orada çaresizce çırpınıp kalmasına göz yumamazlardı. Pıtır, Fındık ve Minnoş, kurdu kurtarmak için birlikte çalıştılar. Tavşanlar, kurdun ayağını uzun uğraşlar sonunda tuzaktan kurtardı ve ona yardım etti.

Kurt, tavşanlara minnettarlıkla baktı. Onların yardımıyla kendi kötücül yollarını değiştirmeye karar verdi. Artık ormanda dostlarıyla barış içinde yaşamak istiyordu. Ve onlara artık onlar ile iyi geçineceğine ve onlara zarar vermeyeceğine dair söz verdi. Ardından gelip üç arkadaşa sarıldı. Ardından üç arkadaşa teşekkür edip ormana geri döndü.

Pıtır, Fındık ve Minnoş, ormanda dostluk ve dayanışmanın önemini anlamışlardı. Birlikte geçirdikleri macera, onları daha da güçlendirmişti. Artık ormanda herkesin birbirine yardım ettiği bir atmosfer vardı. Birlikte oyunlar oynuyor, olası bir zorluk sırasında da birlikte hareket ediyorlarmış. Bu şekilde uzun yıllar birlikte mutlu bir hayat sürmüşler.

Daha Fazla Masal İçin Uzun Masallar Kategorimizi İnceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu