Pofuduk Tavşan Masalı

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal pireler berber iken ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken ormanın derinliklerinde bir pofuduk tavşan yaşarmış. Pofuduk tavşan annesi ve bir kardeşiyle birlikte bir kulübede yaşarmış. Pofuduk tavşan bahçelerinde kardeşiyle birlikte oyunlar oynarmış Yalnız çok meraklı bir tavşanmış. Ormanın derinliklerini merak ediyor, oraları keşfetmek istiyormuş.

Ancak annesi ormanın derinliklerinin tehlikeli olduğunu söyleyip gitmelerini yasaklamış. Bir gün pofuduk tavşan ve kardeşi bahçelerinde oynuyorlarmış. Anneleri onlara biraz meyve suyu  ve kurabiye getirmiş. Anneleri onlara sakın bahçeden dışarıya çıkmayın diye ikazda bulunmuş. Pofuduk tavşan ve kardeşi oyun oynarlarken çok güzel renkleri olan bir kelebek bahçeye gelmiş. Pofuduk tavşan kelebeği görünce oyunu bırakıp kelebeğin peşinden gitmeye başlamış kardeşi Pofuduk tavşana:

– Bekle Pofuduk tavşan annemi duymadın mı dışarıya çıkmak yasak demişti demiş.

Pofuduk tavşan da kardeşine:

– Merak etme kardeşim bahçenin azıcık dışına çıkacağız çok uzak olmayacağız. Hadi gel demiş.

Kardeşinin içi hiç rahat değilmiş annesinin söyledikleri kulaklarında çınlıyormuş yine de Pofuduk tavşanın dediklerini yapmış.

Kelebeği yakalamak derdine düşen küçük tavşanlar öyle uzaklaşmışlar ki fark etmeden ormanın derinliklerine kadar inmişler. Kelebek gözden kaybolduktan sonra bir etraflarına bakmışlar. Bir de ne görsünler hiç bilmedikleri yerdeler. Pofuduk tavşan ve kardeşinin içini bir korku kaplamış. Üstelik hava kararıp yağmur yağmaya başlamış ne yapacaklarını bilmeyen pofuduk tavşan ve kardeşi boş bir ağaç kavuğu bulup içine girmişler. Üstelik vahşi hayvanların uzaktan sesleri geliyormuş Bunu duyan kardeşi ağlamaya başlamış.

– Biz şimdi ne yapacağız pofuduk tavşan kaybolduk. Burada ölecek miyiz yoksa ya vahşi hayvanlar bizi bulursa çok korkuyorum demiş.

O sırada oradan geçmekte olan Bilge baykuş tavşanların seslerini duymuş.

– Çocuklar siz burada ne arıyorsunuz demiş. İyi ki sizi buldum anneniz her yerde sizi arıyor çılgına döndü demiş.

Bilge baykuş Pofuduk tavşan ve kardeşini evlerine götürmüş. Annesi ağlamaktan perişan olmuş bir şekilde Pofuduk tavşan ve kardeşini görünce koşarak gelip yavrularına sarılmış.

– Yavrularım neredeydiniz her yerde sizi aradım başınıza kötü bir şey geldi diye çok korktum demiş. Yavruları:

– Anneciğim ne olur bizi affet senin sözünden çıktığımız için bunlar başımıza geldi bir daha asla seni üzmeyeceğiz senin sözlerinden asla dışarıya çıkmayacağız demişler.

Pofuduk tavşan ve kardeşi o günden sonra bir daha asla annelerinin sözünden çıkmamış, bahçelerinde neşe içinde oynamışlar.

Daha fazla uyku masalları makalesi için bebek masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Minik prensesime bu masalı okuduktan sonra hemencecik güzellik uykusuna daldı. O kadar güzel uyuyor ki bu güzelliği görmek için hayatımın sonuna kadar masal okuyabilirim. Onu çok seviyorummm <3 433331

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu