Pohádky Pro Děti

Městští hudebníci v Brémách

Kočku, kohouta, psa a osla vyhnali jejich majitelé (a některé chtěli zabít).
Tak se dali dohromady, ubožáci, a odešli do města Brémy, aby se stali pouličními muzikanty.
A v noci v lese na cestě do Brém narazili na dům, ve kterém žili lupiči, a vyděsili je.
Pes stál na oslu, kočka na psu a především kohout – a křičel strašlivými hlasy.
Lupiči uprchli a zvířata začala žít v domě.

Hlavní postavy příběhu – osel, pes, kočka a kohout uražený svými majiteli – se vydávají do města Brémy, aby se stali městskými hudebníky.
Pouze oni nemohli dosáhnout Brémy za jeden den a rozhodli se přenocovat v lese. Osel a pes si lehli spát pod velký strom, kočka se usadila na větvích a kohout letěl na samý vrchol stromu – tam mu to připadalo nejbezpečnější.
Cestou v lese zastavili a objevili loupežníkovu chýši. Městští muzikanti z Brém lezou jeden na druhého a předvádějí svou „hudbu“ (osel řval, štěkal pes, kočka mňoukala, kohout začal zpívat). Lupiči ve strachu prchají.
Každý z městských hudebníků v Brémách jde spát podle svého vkusu a zvyků: osel leží na dvoře, na hromadě odpadků, pes je za dveřmi, kočka na krbu a kohout sedí na střeše loupežnické boudy.
Později v noci náčelník lupičů pošle jednoho z členů gangu, aby se podíval, kdo zajal jejich chatu. Ale skauta poškrábe kočka, pes kousne, osel kope a kohout hlasitě křičí ze střechy loupežnické chýše: „Ku-ka-re-ku!“ … Lupič ve strachu běží k náčelníkovi a říká, že dům zajali strašná stvoření. Lupiči se už neodvážili vrátit, ale Městští hudebníci v Brémách zůstal žít v lesní chatě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button