Prenses ile Oduncunun Aşk Hikayesi

Büyük krallığın güzeller güzeli prensesi bir gün ormanda gezintiye çıkmış. Fakat yanında hiç kimse istemiyormuş. Kral kesinlikle bu duruma izin vermemiş. Ama prenses kralın onu izlemesi için peşine taktığı askerleri bir şekilde atlatmış. Askerleri atlatması biraz zor olmuş. Yine de prenses pes etmemiş. Prensesinin tek başına gezme arzusu bu sayede başlamış. Ormanda tanınmamak için üzerinde bir pelerin varmış. Bu pelerin prenses olduğunu gizliyormuş.

Ormanda ilerlerken küçük bir kulübe gören prenses durup biraz mola vermek istemiş. Daha sonra kulübenin önünde odunları ile uğraşan genç bir delikanlıya rastlamış. Prenses bu delikanlıyı görür görmez aşık olmuş. Delikanlı uzun boylu, siyah saçlı ve mavi gözlüymüş. Prenses adeta vurulmuş. Uzaktan belli bir süre genç delikanlıyı izlemiş. Daha sonra yorgunluktan uyuyakalmış.

Prenses irkilerek uykusundan uyanmış. Onu uyandıran genç delikanlıymış. Elinde bir sopa ve kızgın bir şekilde prensese bakıyormuş. Burada ne işin var diye sormuş prensese. Yakışıklı delikanlıyı daha yakından gören prenses ne söyleyeceğini bilememiş ve heyecandan dili tutulmuş. Genç delikanlı ise yüzünü açmasını söylemiş ve kim olduğunu sormuş. Fakat prenses cevap vermektense kaçmak istemiş. Genç oduncu prensesin kaçmasını engellemiş. Tam koşarken prensesi tutmuş ve üzerine giydiği kıyafeti bir anda çekmiş. Karşısında güzeller güzeli prensesi göre yakışıklı oduncu çok şaşırmış. Birbirlerine bir anda aşık olmuşlar.

Prensesin ve yakışıklı delikanlının aşkı ormanda başlamış. Prenses bu durumu krala söylemek istemiş. Fakat yakışıklı adam kraldan korkmuş. Delikanlı aslında tamamen ayrı kalmaktan korkuyormuş. Çünkü prenses ve delikanlının aşkı neredeyse imkansızmış. Prenses bu durumu önce annesine bildirmiş. Annesi kralın bu aşka onay vermeyeceğini söylemiş. Fakat prenses bir cesaret krala gidip bütün olanları anlatmış. Kral bu aşkın onaylanması için genç delikanlının bir sınavdan geçmesi gerektiğini söylemiş. Bu sınav son derece zor ve meşakkatliymiş.

Genç delikanlı aşkı için sınanmaya hazırmış. Gün gelmiş ve genç delikanlı sınav günü tüm cesaretini toplayarak kralın sorduğu soruları cevaplamış. Kral şaşırtmalı bazı sorular sormuş ve genç delikanlının kızını ne kadar sevdiğini anlamış. Daha sonra genç kız ve delikanlı 40 gün 40 gece süren düğünle bir ömür boyu mutlu yaşamışlar.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu