Prenses ve Kristal Mağara Masalı

Bir zamanlar büyük bir krallıkta macerayı seven küçük bir prenses yaşarmış. Bu prensesin bir de köyde halktan arkadaşları varmış. Bir gün arkadaşlarıyla birlikte krallık sarayının yanındaki ormanda oyun oynarken büyük bir taşın altında eski bir hazine haritası keşfetmişler. Harita prenses ve arkadaşlarının çok ilgisini çekmiş ve bir an önce onu araştırmak için yola koyulmuşlar.

Hep birlikte haritada işaretlenmiş gizemli yere aramışlar. Saatlerce yürüyüp tepelere tırmanmışlar. Nehirleri geçip, sonunda mağaranın girişine ulaşmışlar.

Mağara çok karanlık ve gizemli görünüyormuş ancak prenses ve arkadaşları korkmamış. El fenerlerini açıp dikkatli bir şekilde mağaraya girmişler.

İçeriye girdiklerinde büyüleyici ve güzel bir manzarayla karşılaşmışlar. Duvarlar tıpkı gökyüzündeki yıldızlar gibi parlayan kristallerle kaplıymış.

 Prenses ve arkadaşları bu mağaranın güzelliğine hayran kalmış. Ancak buldukları tek şey bu değilmiş.

Mağaranın içine doğru girdikçe mağaraya giren kişilerin kristal bir heykeli dönüşeceğini yazan büyülü bir tabletle karşılaşmışlar.

Ancak prenses ve arkadaşları büyük bir cesaret örneği göstererek asla korkmayıp yollarına devam etmişler.

Mağaranın içinde kendilerini karmaşık bir labirentin içinde bulu vermişler. Bu labirentler hareket edip, geçtikleri yollar arkalarından kapanıyormuş. Ancak zekaları sayesinde, bulmacayı çözüp labirentten çıkmayı başarmışlar.

Labirentten kurtulmuşlar fakat bu sefer de karşılarına derin bir uçurumun üzerine kurulu eski ve dar bir köprü çıkmış. Prenses ve arkadaşları düşmekten korkup el ele tutuşmuşlar. Birbirlerine destek verip bu zorluğu da geçmeyi başarmışlar.

Birçok zorluğu geçtikten sonra nihayet çelik bir kapının önüne ulaşmışlar.  Bu kapının ardında büyük bir hazine varmış. Ancak bunu açmak için son bir bilmeceyi daha çözmeleri gerekiyormuş.

Birbirlerine olan inancı ve zekaları sayesinde bu bilmeceyi de çözmüşler. Kapı yavaş yavaş açılmış. İçeride sandıklar dolusu altınlar, mücevherler ve bir sürü tarihi eserler bulmuşlar. Gördükleri karşısında hayrete düşmüşler.

Prenses ve arkadaşları buldukları hazineyi krallığa taşımışlar. Bu hazine ile fakir ve yardıma muhtaç insanlara yardım etmişler. Ancak asıl zenginliğin hazine değil birlikte paylaştıkları dostluk olduğunu anlamışlar. Her zaman arkadaş kalacaklarına ve birlikte maceralar yaşamaya devam edeceklerine söz vermişler.

Daha fazla uyku masalları makalesi için bebek masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu