Prensesin Parıltılı Pembe Elbisesi Masalı

Uzak diyarların birinde güzeller güzeli bir prenses yaşarmış. Bu prenses güzelliği ile dillere destanmış. Prensesin evlilik çağı gelmiş çatmış. Kral ve kraliçe kızları için bir balo düzenlemek istemiş. Bu balo kızına eş seçmek için yapılacakmış. Diyarın dört bir yanına haber salmışlar. En yakışıklı erkekler prenses ile evlenmek için sıraya girmiş. Hepsi bu baloya davet edilmiş. Büyük gün gelmiş çatmış. Prensesin balosu için hazırlanacak olan özel kıyafet günler hatta haftalar boyunca diyarın en iyi terzileri tarafından hazırlanmış.

Prensesin büyüleyen güzelliği bu özel elbise ile ortaya çıkmış. Prenses o kadar güzel görünüyormuş ki küçükten büyüğe herkesin aklında kalacak eşsiz elbisesi göz kamaştırıyormuş. Parlak kumaşı ile dillere destan güzelliğe sahip prenses tüm yakışıklı erkekleri kendine çekmeyi başarmış. Kısa süre içerisinde baloda herkesin ilgisini çekerek peri kızı gibi süzülmeye başlamış. Kısa süre sonra kral ve kraliçe kızları için uygun gördüğü yakışıklı olanı seçmiş. Seçilen kişi prensesle dans edecekmiş. Bu dans özel ve herkesin izleyeceği bir dans olacakmış. Herkesin gözleri önünde kralın seçtiği kişi ile prenses dans etmeye başlamış.

Pembe ve parıltılı elbisesiyle prenses ışıldıyormuş. Tam dansa kalkacakken elbisesinin üzerine basan bir kişi yüzünden prenses en sevdiği kıyafetinin yırtıldığını görmüş. Peri kızı gibi olduğu pembe parıltılı elbisesi artık yırtıktı. Bu duruma çok üzülen prenses dans etmeyi kabul etmedi. Kral ve kraliçe bu durum yüzünden kızlarının üzülmesini istemiyordu. Daha sonra balo iptal edildi. Bir sonraki sefere kadar balo hakkında kimse konuşmadı.

İkinci sefer düzenlenecek baloda prensesin en sevdiği pembe tonlarından bir elbise daha yapıldı. Bu elbise bir öncekinden daha özeldi. Elbisenin gerçek peri tozu ile yapıldığı biliniyordu. Asla yırtılmayan bir kumaşla tasarlanmıştı. İşte tam da prensese göre bir elbiseydi. Prenses bu elbiseyle yakışıklı prensini bulmuştu. İkinci defa düzenlenen baloda prenses daha büyük bir ihtişamla evleneceği kişiyi seçmişti. Kral ve kraliçe kızlarının mutluluğunu görünce havalarda uçtu. Kısa süre içerisinde bir kız ve bir erkek çocukları olan prens ve prenses bir ömür boyu mutlu yaşadılar.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

Bin Bir Gece Masalları

Bir Varmış Bir Yokmuş Masalları

Hikaye Oku 

Hikayeler

Uzun Hikayeler

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu