Prensesin Unutamadığı Gün Masalı

Günlerden bir gün prenses doğum gününün yaklaşacağının heyecanıyla kendine bir elbise tasarlamaya karar vermiş. Bu elbise çok özel olmalıymış. Hayalindeki elbiseyi önce çizmiş ve sonrasında kendisi dikmek istemiş. Prenses diyarın en popüler terzisi ile görüşerek en doğru kumaşa karar vermek istemiş. Kısa süre içerisinde kumaşlar gelmiş ve prenses elbisesini dikmeye başlamış. Doğum gününe bir hafta kalan prenses çevresindekilerin ona ne hediye alacağını merak etmiştir. Merakla doğum gününün gelmesini bekleyen prenses elbisesini bitirmiştir.

Prenses elbisesini tasarlarken hiç kimse ona neden bu elbiseyi tasarladığını sormamış. Prenses bu duruma çok üzülmüş. Acaba kimse benim doğum günümü hatırlamayacak mı diye söylenmiş. Bu durumdan çok korkmuş. Çünkü doğum gününü çok önemsemiş. Onun için günlerce uğraştığı elbisesi vazgeçilmezmiş. Eğer kral ve kraliçe ile kardeşleri doğum gününü hatırlamaz ve ona sürpriz yapmazsa çok üzülürmüş.

Doğum günü gelmiş çatmış. Prenses doğum gününde sabah erken saatlerde kalkmış ve heyecandan yerinde duramıyormuş. Kahvaltısını yapan prenses hemen kral ve kraliçenin yanına gitmiş. Tasarladığı elbisesini giydikten sonra meydanda ailesi ile buluşmuş. Kimse elbisesini fark etmemiş. Bütün gün tasarladığı elbiseyle boş boş gezen prenses hiç kimsenin doğum gününü hatırlamadığı için bozulmuş. Akşam saatlerinde odasına gitmek için yürümeye başlamış. Bir de ne görsün kocaman bir küre. Kürenin ne olduğunu merak etmeye başlamış.

Prenses odasına giderken karşılaştığı sürpriz karşısında şoka uğramış. Kürenin içerisinden kocaman bir çiçek çıkmış. Çiçeğin etrafında ise büyük bir pasta varmış. Tam da herkesin doğum gününü unuttuğunu düşündüğünde kral ve kraliçe ona sürpriz yapmak istemiş. Bu sürpriz karşısında prenses gözyaşlarını tutamamış. Öncelikli olarak herkesten özür dilemiş. Çünkü doğum gününü hatırlamadıklarını düşünmüş. Fakat prenses hayatında unutamadığı bir gün yaşayarak çok güzel bir partide doğum gününü kutlamış.

Prenses ve ailesi partide bütün gece deliler gibi eğlenmiş. Ayrıca gecenin sonunda kraliçe prensese aile yadigarı yüzüğünü hediye etmiş. Yüzük çok özelmiş. Bütün ömrü boyunca bu yüzüğü taşımasını istemiş. Prenses de yüzüğü annesinden alarak kendi çocukları için bir ömür boyu bu özel hediyeyi saklayacakmış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

Bin Bir Gece Masalları

Bir Varmış Bir Yokmuş Masalları

Hikaye Oku 

Hikayeler

Uzun Hikayeler

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu