Puffy ve Kardeşi Masalı

Bir zamanlar ormanın derinliklerinde büyük bir ağacın kovuğunda ailesiyle birlikte yaşayan Puffy adında bir tavşan varmış. Puffy ormanda gezip oyun oynamaya, maceradan maceraya atlamaya bayılırmış.

Puffy’ nin annesi ve babası bugünlerde çok heyecanlıymış. Çünkü yakında Puffy’nin küçük bir kardeşi olacakmış.

Puffy bu olanları ilk başta anlamasa da zamanla kardeşi olacağı için çok mutlu olmuş.

Aradan birkaç hafta geçince Puffy’ nin kardeşi dünyaya gelmiş.

İlk başlarda minik kardeşi ile yaşamak Puffy için çok güzel bir şeymiş. Ancak zamanda Puffy’ nin anne babası kardeşleri çok küçük olduğu için sürekli onunla ilgilenmiş.

Puffy,

  • Artık annem babam beni sevmiyor. Kardeşimi daha çok seviyorlar. Benimle ilgilenmiyorlar diye kardeşini kıskanmaya başlamış.

Minik kardeşi ihtiyaçlarını ağlayarak ifade ediyormuş. Karnı acıkıp uykusu gelse, ağladığı için anne ve babası kardeşini kucağına almış.

Puffy bu durumu fark edip,

  • Eğer ben de kardeşim gibi yemek için ve uyumak için ağlarsam, anne ve babam beni de kucağına alır” diye düşünmüş.

Puffy dediği gibi yapıp her fırsatta ağlamış.

Annesi Puffy’nin bir sorunu olduğunu düşünüp sormuş.

  • Neden ağlıyorsun oğlum yoksa hasta mısın?” demiş.

Puffy bu duruma çok üzülüp annesine,

  • Neden ben ağlayınca kucağına almıyorsun. Kardeşim olsa onu alıyorsun. Yoksa beni sevmiyor musun anne” deyip ağlamaya devam etmiş.

Annesi,

  • Hiç öyle şey olur mu Puffy. Ben de baban da seni çok seviyoruz. Kardeşin çok küçük olduğu için konuşamıyor.  Ne istediğini söyleyemiyor. Sesi kısılmaması için onu kucağımıza alırız” demiş.

Puffy annesine söylediklerine hak vermiş. Ancak kıskanmaması elinde değilmiş.

Bir gün oyun oynarken kardeşinin çok ağladığını duymuş. Hemen yanına gelip ne olduğunu anlamaya çalışmış. Kardeşinin ateşinin olduğunu fark etmiş. Anne ve babası bahçede işleri olduğu için kardeşinin sesini duymamışlar. Hemen koşup anne ve babasını çağırmış. Annesi hemen doktoru çağırıp kardeşini tedavi ettirmiş.

Annesi Puffy’e sarılıp öpmüş.

  • Aferin sana Puffy. Sen çok iyi bir abisin. Tam zamanında kardeşinin hasta olduğunu bize söylediğin için, kardeşinin durumu düzeldi” demiş.

Puffy kardeşinin iyileşmesine yardımcı olduğu için kendisiyle gurur duyup, çok mutlu olmuş. O günden sonra Puffy kardeşini bir daha asla kıskanmamış. Ona örnek bir abi olmak için çalışmış.  Onu koruyup kollamış.    Ormanda ailesiyle birlikte hep mutlu yaşamışlar.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Eğitici Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu