Ruh İkizi Masalı

Günlerden bir gün işe gitmek için yola koyulan Dilara başına geleceklerden habersizmiş. Dilara güzel ve çekici bir kızmış. Kendine bakmayı çok seviyormuş. Ama çok sosyal bir insan değilmiş. Çok arkadaşı yokmuş. İşten çıktığında eve gider ve hafta sonları da yine evde vakit geçirirmiş. Ailesini bile belli zaman aralıklarında görülmüş. Tek amacı işinde iyi bir kariyermiş. Gel zaman git zaman Dilara bu şekilde yaşamış. Bir gün iş yerine yeni bir çalışan gelmiş. Oldukça yakışıklı ve ilgi çekiciymiş. İşyerindeki bütün kızlar genç delikanlı ya aşık olmuş. Fakat delikanlı aynı Dilara gibi pek fazla dışa dönük değilmiş.

İki genç bir gün kafeteryada denk gelmiş. Genç delikanlı Dilara’nın tavırlarını kendine benzetiyormuş. Aynı onun gibi pek fazla toplum içine girmez ve sadece işini düşünürmüş. Bu yüzden Dilara genç delikanlının dikkatini çekmiş. Aynı şekilde genç kızda bu yakışıklı oğlanı kendine benzetmiş. Ama her ikisi de birbirlerine karşı soğuk davranıyorlarmış.

Öğle yemeği sırasında genç kız sırada beklerken bir anda arkasında genç delikanlı belirir. Delikanlı bir kız birbirlerinin farkında olmaz. Yemek sırası geldiğinde Dilara yemeğini alır ve yerine oturur. Delikanlı ise Dilara’nın oturduğu yerin hemen yakınında oturur. Tek başına yemek yiyen genç kızın yanına gitmeye karar verir. Masaya oturur ve merhaba der. İki genç bu şekilde tanışmış olur.

Tanışmalarının ardından birbirlerine özelliklerini anlatan güzel kız ve yakışıklı oğlan ne kadar uyumlu olduklarını görürler. Kısa süre içerisinde beraberlikleri başlar. Daha sonra herkese örnek olacak bir aşk hikayesi ile evlenirler. Son derece uyumlu bir çift olarak sevgi dolu bir aşk geçirirler. Birbirlerini dinler ve saygı duyarlar. Yaşadıkları bu aşk herkese örnek olur.

Genç kız ve delikanlı evlilikleri boyunca birbirlerini asla üzmezler. Çünkü birbirlerinin ruh ikizi olmuşlardır. Kısa süre içerisinde sevgi dolu ilişkileri küçük bir kız çocuğu ile taçlandı. Bu küçük kız anne ve babasının sevgisi ile büyüdü. Oda aynı anne ve babası gibi sevgi dolu bir yaşam sürdü.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz 5 yaş masallar Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu