Şakacı Küçük Ressam Masalı

Bir zamanlar ülkelerin birinde küçük bir köyde, resim yapmayı çok seven yetenekli bir küçük bir ressam varmış.

Yaptığı resimlere herkes hayranlıkla bakarmış. Bu küçük ressam çok yetenekliymiş ancak insanlara sulu şakalar yapmaya bayılırmış. İnsanlar küçük ressamın şakalarından iyice sıkılmışlar. Onu kırmak istemedikleri için, ondan uzaklaşıp kaçmışlar.

Küçük ressam bu duruma çok üzülmüş. Bir gün ayva ağacının altında, ağacın manzarasını resmederken ayva, boya kovasının içine düşüp mor renge boyanmış.

Küçük ressam tüm boyanın ziyan olduğunu düşünüp bu duruma üzülürken aniden aklına bir fikir gelmiş.

  • İşte şimdi tüm insanlar benim şakalarıma gülecekler. Artık beni sıkıcı bulamayacaklar” deyip bütün ayvaları mora boyamış.

Oradan geçen bütün insanları çağırıp,

  • Şu gördüğünüz ayva ağacı ben dokunur dokunmaz mora dönüştü. Benim sihirli ellerim sayesinde bu lezzetli ayvalar oluştu. Üstelik bunu yiyen insanlar çok sağlıklı oluyorlar” demiş.

Çok geçmeden köydeki bütün insanlar merak edip ağacın yanına gelmiş. Bu mor ayvaların çok sağlıklı olduğunu duyan insanlar ayvaları yemeye başlamış. Tam o sırada şiddetli bir yağmur başlamış. Ayvaların üzerindeki boya akıp gitmiş. Küçük ressam insanların düştüğü duruma kahkahalar atmış.

  • İşte şimdi ayvayı yediniz” demiş.

Akşam köydeki bütün insanlar telaşla koşturmuşlar. Köyün yaşlılarından olan Hatice teyze yediği boyalı ayvalardan zehirlenmiş. Hemen hastaneye götürmüşler. Doktorlar Hatice teyzeyi çok zor iyileştirmiş.

Hatice teyzeye olanları duyan küçük ressam çok üzülmüş. Yaptığı kötü şaka yüzünden neredeyse bir insanın hayatı tehlikeye giriyormuş. Köydeki bütün insanlardan özür dileyip Hatice teyzeyi hastanede ziyarete gitmiş. Herkese bir daha asla yalan söylemeyeceğini ve sulu şakalar yapmayacağına söz vermiş. Bütün köy halkı küçük ressamın sözlerine güvenip onu affetmiş.

Eve geldikten sonra köydeki insanlar için en güzel manzara resimleri yapıp hediye etmiş. Küçük ressam sözünü tutup bir daha asla yalan konuşmamış. Bundan sonra tüm insanlar artık onu yaptığı sulu şakalar sebebiyle değil de, yapmış olduğu muhteşem tablolarıyla tanınan yetenekli bir ressam olarak anmışlar. Hep birlikte köyde huzur ve mutluluk içinde yaşamışlar.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Çocuk Masalları Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu