Sakar Prens ve Arkadaşları Masalı

Günlerden bir gün, çok uzak diyarlarda büyük bir krallık hüküm sürüyormuş. Zengin ve güçlü olan bu krallık, güçlü bir krala ve askerlere sahipmiş. Ancak kraldan sonra tahta geçmesi beklenen prens, krala göre fazla sakar ve beceriksizmiş. Bu yüzden halk tarafından da sevilmezmiş. Sakar Prens’in tek arkadaşı Theodor, aynı zamanda ona kölelik yapıyormuş.

Yine normal bir günde Sakar Prens ve Theodor., bahçede gezintiye çıkmış. Tam o sırada krallığın çanları çalmaya başlamış. Bu çanlar, yalnızca kötü durumlarda çalarmış. Sakar Prens ve yakın arkadaşı, krallıkta bir şeylerin kötüye gittiğini fark etmiş ve hemen saraya doğru koşmaya başlamış. Kral, artık çok yaşlı olduğunu ve artık görevini yerine getiremeyeceğini söylemiş. Bu durumda Sakar Prens’in başa geçmesi bekleniyormuş.

Sakar ve beceriksiz olduğu için ailesi ve halk, bu duruma karşı çıkmaya çalışmış. O sırada kral parlak fikrini öne sürmüş. Bir yarışma yapılmasını istemiş ve prensin yarışı kazanması halinde krallığın başına geçeceğini söylemiş. Yaklaşık bir hafta içerisinde tüm hazırlıklar tamamlanmış ve Sakar Prens’in yarışması için bütün halk toplanmış.

Durumdan rahatsız olan ve endişe duyan prens, kendi kıyafetlerini kölesine giydirmiş ve kendisinin yerine yarış alanına göndermiş. Kölesi ve aynı zamanda en yakın arkadaşı Theodor, üstün başarı ile yarışı kazanmış. Şaşkın gözlerle yarışı takip eden halk, bir anda Sakar Prens’i kralları olarak görmek istemiş.

Görkemli bir tören ile babası kraldan tacı devralan Sakar Prens, artık ülkenin yönetiminden sorumlu hale gelmiş. Bu sürede yakın arkadaşından uzaklaşan prens, artık komutanları ve kendisine yardımcı olan askerleri ile vakit geçirmeye başlamış. Kölesi ve yakın arkadaşı Theodor ise bu duruma çok üzülüp hastalanmış.

Hastalığının ilerlemesi ve yakın arkadaşının olayı fark etmemesi devam ettikçe daha kötü hale gelen Theodor, saray muhafızlarının duyurusu ile Sakar Prensle görüşme imkanı bulmuş. Bir zamanlar en yakın arkadaşı olan Theodor’u o halde gören Sakar Prens, ne kadar yanlış bir seçim yaptığını anlayarak arkadaşının iyileşmesini sağlamış ve yönetiminde arkadaşını da yanına almaya karar vermiş.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu