Sarayı Olan Aslanın Masalı

Bir varmış, bir yokmuş, günlerden bir gün ormanın kralı olan aslan kral ormanda yaşayan hayvan dostlarını saraya davet etmiş. Hem onlarla tanışmak, hem de ormandaki sorunları konuşmak istemiş. Saraya gelen davetlilerden ilki ayı imiş.


Ayı girer girmez saraydaki kokuyu beğenmeyerek burnunu kapatıp, yüzünü buruşturmuş ve ”öfff burası çok pis kokuyor” demiş. Bu söze çok kızan aslan, ayıyı tek pençesiyle öldürmüş. İkinci olarak saraya giren maymun ayıya olanları gördüğü için ”Kralım sarayınız çok güzel kokuyor” demiş. Aslan maymuna da kızmış.


Kendisine yaranmak için maymunun abarttığını düşünen aslan maymunu da tek hamlesiyle yere sermiş. Bütün bunları görüp şahit olan tilki korktuğu için içeri girdiğinde tek kelime etmemiş. Tilkinin bir şey demediğini gören aslan bu sefer kendisi sormuş.


”Söyle bakalım sarayım güzel mi? kokusu nasıl?” demiş. Önce ne diyeceğini bilemeyen tilki kurnazlığını kullanarak cevap vermiş. ”Sayın aslan kralım son günlerde hasta olduğum için burnum koku almıyor.” demiş.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı