Sarayı Olan Aslanın Masalı

Bir varmış, bir yokmuş, günlerden bir gün ormanın kralı olan aslan kral ormanda yaşayan hayvan dostlarını saraya davet etmiş. Hem onlarla tanışmak, hem de ormandaki sorunları konuşmak istemiş. Saraya gelen davetlilerden ilki ayı imiş.


Ayı girer girmez saraydaki kokuyu beğenmeyerek burnunu kapatıp, yüzünü buruşturmuş ve ”öfff burası çok pis kokuyor” demiş. Bu söze çok kızan aslan, ayıyı tek pençesiyle öldürmüş. İkinci olarak saraya giren maymun ayıya olanları gördüğü için ”Kralım sarayınız çok güzel kokuyor” demiş. Aslan maymuna da kızmış.


Kendisine yaranmak için maymunun abarttığını düşünen aslan maymunu da tek hamlesiyle yere sermiş. Bütün bunları görüp şahit olan tilki korktuğu için içeri girdiğinde tek kelime etmemiş. Tilkinin bir şey demediğini gören aslan bu sefer kendisi sormuş.


”Söyle bakalım sarayım güzel mi? kokusu nasıl?” demiş. Önce ne diyeceğini bilemeyen tilki kurnazlığını kullanarak cevap vermiş. ”Sayın aslan kralım son günlerde hasta olduğum için burnum koku almıyor.” demiş.

7 Yorum

  1. Biz sevgilimle 6 aydır birlikteyiz ve bana her gün masal okuyup uyutur ve benden ilk defa ona masal okumamı istedi ve benim ona ilk okuduğum masal bu🖤 Bu yorumu yapma sebebimde hatırasının kalmasını istedim…
    Ve masalda çok güzeldi😇

  2. Ve ben sana bu masalı okuyacakken uyuyakaldın beyefendi☺️ Her ne kadar gıcıkta olsan katlanıyorum işte sana🖤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu