Sarman Kedi ile Köpek Masalı

Bir zamanlar ülkelerin birinde şirin bir köyde bir köpek ve bir kedi komşu olarak yaşarlarmış. Kedinin yeşil gözleri ve sarı tüyleri varmış. Köpek ise hareket etmeyi seven, tuttuğunu koparan çok iyi bir avcı köpeğiymiş.

Bir gün köydeki bütün hayvanlar toplanıp köpeğin ava gittiğinde yaşadığı maceralarını heyecanla dinliyorlarmış. Köpeğin söyledikleri Sarman kedinin dikkatini çekmiş. Daha fazla dayanamayıp hayvanların yanına gitmiş.

Köpeğe,

  • Senin hikayelerin çok hoşuma gitti. Çünkü ben de maceraya bayılırım” demiş.

 Köpek Sarman kediyi görünce gülümseyerek,

  • Demek maceraya bayılırsın. O halde bir sonraki macerama birlikte katılmaya ne dersin” demiş.

Sarman kedi bu teklife çok sevinmiş ve kabul etmiş. Hayvanlar kediler ve köpeklerin yüzyıllardan beri geçinemediklerini bilirlermiş. Bu iki çiftin birlikte bir maceraya gideceklerine inanmamışlar.

Ertesi sabah erkenden köpek ve Sarman kedi yola çıkmışlar. Gidecekleri yer bilinmezlik ormanıymış. Bu orman büyülü ve gizemli yaratıkların yaşadıkları yer olarak bilinirmiş. Ormana girerken çok heyecanlanmışlar. Ormanın derinliklerinde aniden eşsiz güzellikte bir şarkı sözleri duymuşlar. Meraklanıp sesin geldiği yöne gitmişler. Kristal gibi masmavi bir göl üzerinde bembeyaz güzel bir kuğu şarkı söyleyip dans ediyormuş. Bu gördükleri Sarman kediyi çok etkilemiş.  

Kuğunun gösterisine hayran kalmamak elde değilmiş.

Oradan ayrılıp ormanın içinde yürümeye devam ederken bir grup tavşan hasatlarını kutlamak için büyük bir ziyafet vermişler. Sarman kedi ve köpek bu ziyafete tavşanlar tarafından davet edilmiş. Onlar da bu lezzetli yemeklerden nasiplerini almışlar.

Bu konuksever tavşanlar hava kararıp akşam olduğu için, Sarman kedi ve köpeği evlerinde misafir olarak kalmalarını teklif etmişler.

İki arkadaş bu teklifi kabul edip, teşekkür etmiş. Hava iyice kararınca ateş böceklerinin gösterisi başlamış. Köpek tavşanların bu konukseverliğine bir şarkı söyleyerek karşılık vermiş. Hep birlikte gece yarısı olana kadar dans edip şarkılar söylemişler. Sarman kedi bu güzel günü arkadaşa köpeğe borçluymuş. Onun sayesinde ormanda güzel bir macera yaşamışlar. Ertesi sabah tavşanlarla vedalaşıp köylerine dönmüşler. Arkadaşları yeni maceralarını dinlemek için onları sabırsızlıkla beklemişler. Onlar da yeni maceralarını tüm arkadaşlarına anlatmışlar.

O günden sonra köydeki tüm arkadaşlarına farklılıklarına rağmen ne kadar iyi arkadaş olabileceklerini göstermişler. Köydeki tüm hayvanlar o günden sonra hep arkadaşça ve mutlu yaşamışlar.

Daha fazla uyku masalları için 7 yaş masalları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu