Sevginin Gücü Kötülüğün Hüznü Masalı

Çok uzak diyarlarda büyük krallığın tek prensesi olan Maria sevgi dolu bakışları ve yardımseverliği ile bilinirmiş. Bu küçük kız o kadar sevgi dolu ve cana yakınmış ki çevresindeki herkes ondan iyilik ister ve dua etmesini talep edermiş. Prenses, annesini çok erken yaşlarda kaybetmiş ve bu durum sonrasında kendisini iyiliğe adamış. Annesi gibi iyilik saçan ve her zaman iyilikler yapan bir kimse olmuş. Gel zaman git zaman prensesin çevresinde onu çok kıskanan biri varmış. Bu kişi prensesin soyundan gelen biriymiş.

Prenses herkesin derdini dinlemeyi ve dertlerine derman olmayı çok severmiş. Bir gün yine biri gelip ondan yardım istemiş. Prenses yardımı geri çevirmemiş ve bu kişiye yardım etmek için onu dinlemeye başlamış. Olacaklardan habersiz prenses sadece iyilik yapma derdindeyken karşısındaki kişi aslında onu herkesin önünde rezil edip yalancı biri olarak tanıtma fikrindeymiş. Çünkü prensesi çok kıskanıyor ve onu herkes sevdiği için tüm krallığa rezil olmasını istiyormuş.

Kötülük peşinde olan kişi kraliyetten biri olduğu için yüzünü gizlemesi gerekiyormuş. Yüzüne bir mendil örterek kafasına bir şapka geçirip prensesten yardım istemiş. Prenses tamamen saf ve temiz duygular içerisinde ona derdini sormuş. O da derdinin çok büyük olduğunu söylemiş. Gece yarısı geldiğinde krallıktaki meydana gitmesini ve o meydanda etrafa su sıçratmasını istemiş. Prenses bu istediğinin amacını anlamamış ama eğer sorunlarından kurtulacaksan yaparım demiş. O kadar saf ve temiz ruhlu biriymiş ki neden yaptığını sorgulamadan dediklerinin hepsini yapmak için gece yarısını beklemiş.

Gece yarısı kötülük peşinde olan kişi krallıktan birtakım kimselere prensesin büyü yaptığını ve herkesin kendisini sevmesi için gece yarısı kimse yokken büyüyü etrafa saçtığını anlatmış. Bazı kişiler buna inanmasa da gözleri ile görmek için meydana gitmiş. Bir bakmışlar prenses gerçekten büyü yapıyor. Hemen krala haber vermişler. Kral prensesi yanına çağırmış ve sormuş. Prenses kendisini anlatmaya çalışsa da kötülük peşinde olan kişi köşeden bir yerden gülerek prensesi izliyormuş. Prenses ve kötülük peşinde olan bir kişi konuşurken hizmetkarlardan biri duymuş. Bu durumu gidip hemen krala anlatmışlar. Kral da kızının suçsuz olduğunu öğrenmiş. Prenses ise bu durumu kendisine yaşatan kişiye gidip hayatının dersini vermiş. Krallıktan atılan bu kişi bir daha kimseye kötülük yapamamış.

Daha Fazla Uyku Masalları İçin Uyku Masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu