Sevginin Gücü Masalı

Günlerden bir gün Fatma adında güzel bir kız okula gitmek için evden çıkar. Okul yolunda birçok mağaza bulunur. Fatma bu mağazalara bakarak vakit geçirir hem de okula doğru yürür. Elinde kitap ve defterleri bulunan Fatma bir mağazaya dalıp bakar. Tam bu sırada genç bir delikanlı omuzuna çarpar ve Fatma elindeki defterleri düşürür.

Genç delikanlının elinde de büyük çantalar vardır. Bu çantaları yere düşüren delikanlı hemen Fatma’nın yanına giderek bir şeyinin olup olmadığını sorar. Fatma sadece defterini yere düşürmüştür ve şaşkınlıkla genç delikanlıya bakar. O anda aşık olan iki genç birbirlerine vurulur. Daha önce hiç denk gelmelerine rağmen aslında aynı sokakta oturuyorlarmış. Her ikisi de birbirinden habersizce yaşamlarını devam ettirmiş.

Fatma’nın aşık olduğu genç olan uzun boylu ve esmer bir çocukmuş. Fatma da renkli gözlü ve sarışın al yanaklarıyla oldukça güzelmiş. Yakışıklı oğlan ve güzel kız aşkı tam da çarpıştıkları yerde başlamış. Bir gün yine Fatma genç delikanlıyla denk gelmiş ve bu sefer genç delikanlı Fatma’yı bırakmamış. Bir yerde oturup sohbet etmek istemiş. Fatma önce utansa da daha sonra bu teklifini kabul etmiş. Çünkü onunda gönlü varmış.

İki aşık kısa süre içerisinde büyük bir birliktelik yaşamış. Hatta ailelerine bu durumu anlatmış ve aralarında bir nişan yapmışlar. Daha sonra genç delikanlı talihsiz bir kaza geçirmiş. Kaza sonucunda belli bir süre yürüyemeyecekmiş. Fatma bu duruma çok üzülmüş. Genç delikanlı ise Fatma’nın üzüldüğünü görerek ondan ayrılmak istemiş. Ama Fatma ondan ayrılmaya niyetli değilmiş. Genç delikanlıyı dış görüntüsü için sevmemiş. Ona gerçekten aşıkmış. Bu yüzden ayrılmak yerine daha çok birbirine bağlanmışlar.

Genç delikanlı Fatma’nın bu tutumunu görünce ona daha çok aşık olmuş. İki aşığım birbirlerine olan sevgisi ve saygısı aslında sevginin gücünü göstermiş. Fatma evlenmek için çok beklemiş ama beklediğine değmiş. Çünkü genç delikanlının geçirdiği talihsiz kaza sonucunda belli bir süre yürüyememesi işlerin aksamasına sebebiyet vermiş. Fakat işleri yoluna koyan genç delikanlı kısa süre içerisinde Fatma’ya evlilik teklif etmiş. Evlenmişler ve çok mutlu olmuşlar.

Daha fazla masal okumak isterseniz Hikaye Oku kategorimizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu