Sevgiyle Büyüyen Köpek Masalı

Günlerden bir gün yavru köpek bahçede gezintiye çıkmış. Yan bahçede eğitimli bir köpek görmüş. Gördükleri karşısında şaşkına uğramış. Çünkü eğitimli köpek birçok şeyi tek başına yapabiliyormuş. Farklı oyunlar biliyor ve eğleniyormuş. Kendisi de eğitim almak istemiş. Bunun için gidip yan komşunun köpeğine danışmış.

Komşu köpek eğitimin önce sahibinden başladığını söylemiş. Eğer yeteri kadar ilgili bir sahibi varsa onun da eğitilebileceğinden bahsetmiş. Zaten minik köpeğin ailesi onu çok seviyormuş. Kısa süre içerisinde yeteneklerini keşfeden aile köpeklerini eğitim kursuna yazdırmış. Bu kurs boyunca birçok yeni yetenek öğrenen minik yavru kendini kısa süre içerisinde geliştirmiş. Ayrıca o kadar iyi işler çıkarıyormuş ki ailesi onu yarışmaya yazdırmayı düşünmüş. Kasabada düzenlenen en eğitimli köpek yarışmasında yavru köpek birincilik kazanmış. Bu gururu taşımanın hevesiyle yeni şeyler öğrenmek istemiş. Ayrıca bütün çevresine bildiklerini gösterirmiş.

Bir gün yavru köpek hastalanmış. Yerinden hiç kalkmaz olmuş. Durum böyleyken ailesi ona çok üzülmüş. Hemen veterinere götürmüşler ve ilgili tedaviyi başlatmışlar. Kısa süre içerisinde iyileşen köpek tekrar koşup eğlenmeye devam etmiş. Fakat bu hastalık süreci onda kalıcı izler bırakmış. Artık eskisi kadar enerji dolu değilmiş. Ayrıca vücudunu kullanırken zorlanıyormuş.

Belli bir süre birtakım zorluklarla baş etmek zorunda kalan köpek artık kendisine eskisi kadar güvenmiyormuş. Kendine olan güvenini yitiren köpek psikolojik bunalıma girmiş. Daha önceden çok daha enerjik ve birçok farklı işi başararak yeteneklerini gösterebiliyormuş. Fakat artık eskisi gibi değilmiş.

Durum ne olursa olsun köpeğin ailesi onu sevmekten asla vazgeçmemiş. Zaten köpek kısa süre içerisinde sadece ailesinin ona yeteceğini anlamış. Aslında her şeyin sevgi dolu bir ailede büyümek olduğunu görmüş. Ne kadar yetenekli olursa olsun sevgi olmadan hiçbir canlı hiçbir şeyi başaramaz. Duruma alışan köpek artık bundan sonra daha az hareket ederek belirli ve kısıtlı yeteneklerini gösterebiliyormuş. Yine de ailesi onu daha önceki sevdiği kadar çok seviyormuş. Sevgileri hiçbir zaman azalmamış. Önemli olan köpeğin ailesinin onu sevmesiydi. Bu durum daha sonra köpek tarafından anlaşıldığında artık üzülmenin gereksiz olduğunu anlayan köpek, hayata daha farklı bir noktadan bakmaya devam etmiş. Ailesine sıkıca sarılmış ve onları asla yalnız bırakmamış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu