Sevimli Hayalet Gofi Masalı

Eski zamanlarda, fantastik diyarda Gofi isminde çok tatlı bir hayalet yaşarmış. Bu hayalet istediği kişiye gözükür, istediği kişilere de gözükmezmiş. İnsanlar ile çok iyi geçinirmiş ama diğer hayaletler ile geçinemezmiş. Çünkü diğer hayaletler güçlerini kullanarak insanlara kötülük yapmak istermiş.

Gofi bir gün tek başına ıssız sokaklarda gezerken küçük bir bebek görmüş. Bebek tek başına ormanda duruyormuş. Sürekli ağlıyormuş ve Gofi bu duruma karşı tepkisiz kalamamış. Bebeği kucağına almış ve evine götürmüş.

Aslında Gofi’nin evi yokmuş. İstediği yerde yaşaması mümkünmüş. Hayalet olduğu için duvarların içinden geçebiliyor ve istediği kişilere görünmez olabiliyormuş. Ama bu özelliklerini asla kötülük için kullanmazmış.

Bebeği uyutan Gofi kendi de uyumuş. Ertesi gün uyandığı zaman Bebeğin yattığı yerde kocaman bir adamın yattığını görmüş. Buna çok şaşırmış ve adamı uyandırmış. Adam gülümseyerek uyanmış ama Gofi hala çok şaşkınmış.

Adam; ‘’ Merhaba ben Gaspi’’ demiş ve elini uzatmış. Gofi; ‘’ Sen de kimsin, burada yatan bebek nerede?’’ demiş. Adam gülerek; ‘’ Sana inanmayacağın bir hikaye anlatayım mı? O bebek aslında benim. Ben gece bebeğe dönüşüyorum, sabahları ise bu şekilde uyanıyorum’’ demiş.

Gofi bu duruma çok şaşırmış. Ama adamı üzmemek için bunu belli etmemek istemiş. İkisi birkaç gün boyunca birlikte zaman geçirmişler. Birbirlerini çok sevmişler. Geceleri Gofi bebeğe bakıyor, gündüzleri de adamla bol bol geziyormuş.

Günler bu şekilde geçerken, bir gün adam çok önemli bir şey söyleyeceğim demiş. ‘’ Gofi, seninle çok güzel zaman geçirdim. Ama artık buradan gitmem gerekiyor.’’ Demiş.

Gofi bunun üzerine çok üzülmüş. En sevdiği arkadaşını bir daha göremeyeceğini düşünmek onu derinden etkilemiş.  Gaspi devam etmiş; ‘’ Ben büyü etkisi altındayım. Bu nedenle, eğer birinle uzun zaman geçirirsem o kişi de zarar görüyor. Bu nedenle senin zarar görmeni istemiyorum. Maalesef gitmem gerekir.’’

Gofi kara büyü kelimesini duyduğu aman irkilmiş. ‘’ Kara büyü diyorsun. Yoksa bahsettiğin kara büyücüler mi? Onlar bana da zarar vermek istiyor. Bence birlikte hareket ederek bu büyüyü bozabiliriz’’ demiş.

Gaspi bunun üzerine Gofi ile hareket etmeye karar vermiş. Birlikte kara büyücülerin bulunduğu şatoya gitmişler. Şato çok karanlık ve ihtişamlıymış. Görenlerin içini karartan bir yapısı varmış. Korku salan bu şatoya girerken Gofi ‘’ Ben görünmez olabiliyorum. Bu nedenle tek başıma gireceğim ve sana yapılan büyüleri bozacağım’’ demiş.

Bir süre sonra Gofi geri gelmiş ve gülerek başardığını söylemiş. Bu başarı sayesinde artık ikisi de ayrılmadan sonsuza dek yaşayabilecekmiş. Adam artık geceleri bebek olmuyormuş. Fakat Gofi bebeği özlüyormuş. Gaspi ‘’ O bebek benim kaybettiğim küçük oğlum, benden daha fazla gördün onu, çok şanslısın’’ demiş. İkisi de ağlamaya başlamış.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bu gün bir masalla daha uyutum seni
    Birtanem şimdi de nefesinle ben uyucam
    O kadar mesafeye rağmen yanımda olduğunu hissediyorum seni seviyorum♥️
    Tatlı uykular herşeyim♥️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu