Sevimli Kirpi Kardeşle Bir Gün Masalı

Ormanın derinliklerinde yaşayan minik kirpi gezmeyi ve keşfetmeyi çok severmiş. Kardeşleri onunla oynamak istese de o çevreyi gezmeyi istermiş. Yeni yerler keşfetmek ve yeni bitkiler tanımak onun için vazgeçilmezmiş. Bir gün yine ormanda gezerken gördükleri karşısında şaşkına uğramış. Küçük çocuklar görmüş. Bu çocukların ellerinde rengarenk yuvarlak uçan şeyler varmış. Daha önce hiç balon görmeyen minik kirpi şaşkınlıkla bu balonlara bakmış. Rengarenk olan balonlara bir kez olsun dokunmak ve neye benzediklerini yakından görmek istemiş. Fakat etrafın tehlikeli olduğunu unutmuş.

Küçük kirpi bahçede gezerken balonların olduğu tarafa doğru hızlıca ilerleyeme başlamış. Uzaktan göründüğü kadar güzel ve capcanlı renklere sahip olan balonlar minik kirpiyi büyülemiş. Gözü balonlardan başka bir şey görmeyen minik kirpi balonların etrafında tur atmaya başlamış. Balon rüzgardan uçup gittikçe o da peşinden koşmaya başlamış. Kendi kendine çok güzel oyun oynuyormuş. O kadar mutluymuş ki çevredekilerin onu takip ettiğinin farkında bile değilmiş.

Sevimli kirpi etrafta oynarken minik çocuklar içerde yemeklerini yemiş ve bahçeye çıkıp oyun oynamaya devam edeceklermiş. Tam bu sırada kirpinin bahçede olduğunu gören çocuklar kirpiden korkarak kaçmaya başlamış. Fakat aralarından biri kirpinin ne kadar güzel olduğunu görmüş ve ona yakından bakmak istemiş. Kirpi kendisine yaklaşan küçük çocuğu görünce bir an olsun korkmuş ama sonrasında korkacak bir şey olmadığını anlamış. Çocuk kirpiye balonlarla oynayabileceğini söylemiş ve balonların ona zarar vermeyeceğini anlatmış.

Kirpi ve çocuk arasında çok güzel bir bağ kurulmuş. Kirpi çocuktan birçok şey öğrenmiş. Aslında balonlar kirpiye göre değilmiş. Çünkü balonlara yaklaştığında onları patlatabilirmiş. Kirpinin dış görünümü iğneli olduğu için balonlara yaklaşamamış. Ama çocuk ona uzaktan balonlarla nasıl oynayabileceğini göstermiş. Bir balonu koluna takmış ve kirpi nereye giderse balonda onla birlikte gitmiş. Bu durum kirpiyi çok mutlu etmiş. Sürekli balonla gezmek ona keyif vermiş. Ayrıca çocuk ve minik kirpi çok uzun sürecek bir dostluğa yelken açmış. Bundan sonra küçük çocuk daima kirpinin yanında olacakmış ve ona çok şey öğretecekmiş.

Daha Fazla Kısa Masal İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu