Sihirbaz Selena Masalı

Çok eski zamanlarda rivayet odur ya, büyü yapılan gizemli bir dünya varmış. Bu dünyada insanlar daha iyi bir hayat sürmek için büyü yaparmış. Ama kötü niyetli kişiler de olduğu için insanlar büyüleri kötülükler için de kullanırmış.

Selena isminde bir geç kız bu konuda çok yetenekliymiş. En gizemli büyüleri o yapar, insanları mutlu edermiş. Hiçbir zaman yeteneklerini kötüye kullanmamış. Bu nedenle herkes tarafından da sevilirmiş. Ama kötü niyetli kişiler de ondan çok rahatsız olurmuş.

Selena da kötü niyetli kişileri hiç sevmezmiş. Her zaman barış içinde, mutluluk içinde yaşamak istermiş. Kim dara düşse hemen yardımına koşarmış. İnsanlara yardım eder onların sorunların çözermiş.

Günlerden bir gün kötü niyetli büyücü Harup, ona itaat eden diğer büyücüler ile bir toplantı yapmaya karar vermiş. Amacı bu dünyayı ele geçirmek ve kötülüklere boğmakmış. Kötülüklere boğarken de baş düşmanı olarak Selena’yı görüyormuş. Çünkü Selena ona engel olacak tek kişiymiş.

Harup toplantıda herkesi susturmuş ve konuşmaya başlamış; ‘ Bu dünya çok temiz. Ben temizlikten nefret ediyorum. Her yerde kötülük olmasını istiyorum. Benimle olduğunuzu biliyorum çünkü hepiniz benim gibi düşünüyorsanız. Eğer varsanız ben planları yaptım. Bu dünyayı ele geçirip kötülüğe boğacağız’’

İtaat eden büyücüler ayağa kalkmış ve alkışlamaya başlamış. O ne derse herkes ayağa kalkıp alkışlıyormuş. Toplantı bitmiş ve kararlar alınmış. Kötü büyücüler dünyayı ele geçirmek için hazırmış.

Aradan bir süre geçmiş. Herşeyin güllük gülistan olduğu bir dönemmiş. Kötü büyücülerden hiç ses çıkmamış. Bu durum Selena’yı biraz telaşlandırmış. Fırtına öncesi sessizlik olarak düşünmüş. Bu nedenle her an hazırda bekliyormuş.

Gel zaman git zaman, çok büyük bir eğlence olduğu bir gün, insanların çok mutlu olduğu anda Kara büyücü ve ona itaat eden kişiler ortaya çıkmış. Kara büyücüler artık dünyayı ele geçirmek için vakit geldiğini düşünüyormuş.

Birden Selena çıkagelmiş ve önlerinde durmuş. Kara büyücüler tek başına kızı görünce gülmeye başlamış. Bize karşı koyacak kişi bu mu diye düşünmüş. Fakat Selena hazırlıklıymış.

Arkasında kocaman yığınla insan türemiş. Bu insanlar Selena’nın zamanında yardım ettikleri, gönlünü hoş tuttuğu kişilermiş. Kısacası sevgi galip gelecekmiş. Sevmek, değer vermek her zaman işe yarıyormuş.

Harup karşısında çok büyük kalabalık görünce ne yapacağını şaşırmış. Yaklaşık 3 katları kadar bir kalabalık varmış. Bunu görünce geri çekilme kararı almış. Dünya tekrar sevgi ve güzellikler içine var olmaya devam etmiş.

Kısacası dünyayı kurtaracak şey sevgidir arkadaşlar. Her ne kadar plan yaparsanız yapın, eğer sevgi ile rekabet ediyorsanız kazanamazsanız. Kazanan olmak istiyorsanız iyilik yapmayı, insanlara güzel davranmayı ve onların gönlünü hoş tutmayı öğrenmeniz gerekir. Ama bunu asla kendi çıkarınız için yapmamalısınız. Selana gibi içinizden geldiği için yapmalısınız.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu