Sihirli Ayakkabı Masalı

Bir varmış, bir yokmuş. Çok uzak diyarlarda, görkemli bir krallıkta bir prenses yaşarmış. Krallıkta yaşayan tüm kızlardan daha güzel olan bu prensesin bir kusuru varmış. Ne zaman bir davete katılsa ve dans etmesi istense bu konuda beceriksiz olduğu anlaşılıyormuş. Bu yüzden prenses davete katılmakta hep tereddüt yaşıyormuş.

Bir gün prenses bahçeye çiçekleri sulamak için indiğinde bir çift kırmızı, parlak bir ayakkabı görmüş. Ayakkabılar o kadar güzelmiş ki prenses dayanamayıp ayakkabıları denemeye karar vermiş. Denediğinde ise ayakkabıları çok beğendiği için dans etmeye başlamış. O da ne! Prenses her zamankinden çok daha güzel dans etmeye başlamış.

Bahçede bulduğu güzel ayakkabıların sihirli olduğunu anlayan prenses, bu ayakkabılar sayesinde çok güzel dans edebildiğini fark etmiş. Artık en yakın zamanda krallıkta verilen bir davete katılması gerekiyormuş.

Kralın vereceği bir davetin duyurusu yapılmış. Bu duyuruyu alan prenses, yeni ayakkabıları ile davete katılacağı için çok heyecanlanmış. Hemen hazırlıklara başlamış ve davetin verileceği gün saraya doğru yola çıkmış. Büyülü kıyafeti, parlak ve güzel ayakkabıları ile davetin en güzel kızlarından biri olan prenses, dans etmek için de sabırsızlanıyormuş.

Sonunda davet başlamış ve herkes sahneye dans etmek üzere davet edilmiş. Herkes büyük bir neşeyle dans ederken bir anda gözler prensesin başarılı dansına çevrilmiş. İnsanlar büyük bir şaşkınlıkla prensesin çevresinde çember oluşturmuş ve dansı izlemeye başlamış. Tam o sırada izleyenler arasında yakışıklı bir prens de gelmiş.

Prensesin başarılı ve bir o kadar da büyülü dansından etkilenen prens, prenses ile dans etmek üzere sahneye adım atmış. Dans bittiğinde ise prens, “Prensesim, dansınıza hayran kaldım.” demiş. Bu iltifatı duyan prenses, her ne kadar mutlu olsa da prense gerçeği itiraf etmiş:

-Prensim, öncelikle teşekkür ederim. Ama bu ayakkabılar sayesinde güzel dans edebiliyorum.

İtirafından sonra prens, prensesten kendisinin dans etmesini istemiş. Bunun üzerine ayakkabılarını çıkaran prenses, her zamanki gibi beceriksiz bir şekilde dans etmiş. Yine de prensese aşık olan prens, her halde prensesin güzel olduğunu görmeye devam etmiş.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu