Sihirli Ayna, Kralın Ailesini Kötülüklerden Koruyor

Bir varmış bir yokmuş…Kralın sarayının girişinde kocaman bir ayna varmış. Bu ayna öyle sıradan bir ayna değilmiş. İnsanların iyi ve kötü kalpli olmalarına göre davranışları varmış. Böylece kral, buna göre insanlarla dostluğuna devam etmekteymiş. Aynanın sırrını kraldan başka kimse bilmezmiş. Günler kral için sarayda geçermiş. Saraya gelip gidenler kralın genelde çok yakınlarıymış.

Her gün çeşit çeşit yemeklerin olduğu sofraların kurulduğu günler, haftalar hatta aylar geçmiş. Ayna genelde gelen gidene ses çıkarmazmış. O kralın tahmin etmeyeceği olayların yaşanacağı gün gelip çatmış. Yaşlı kral kızının doğum günü için bir davet verecekmiş. Her şey özenilmiş ve kral, kızının on sekizinci doğum gününde her şeyin kusursuz olmasını istiyormuş.

Davet saati herkes gelmeye başlamış. Kral gelenlere selam verip içeri buyur etmiş. Sihirli ayna en son gelen misafir için önce ses vermiş. Boğuk ve hırıltılı bir sesin ardından ayna bir anda son gelen misafiri rüzgar yaparak içine çekmiş. Kral buna oldukça şaşırmış ve misafirinin nerede olduğunu bilememiş.

Herkes olan bitene şaşırmış ki bütün bunları yalnızca aynanın yaptığına anlam verememiş. Meğerse ayna kötü devin, kralın kızının doğum gününü mahvetmesini engellemek istemiş. Aynanın kendi ülkesine giden dev, orada herkese zarar vermeye hazırlanıyormuş. Buna dayanamayan sihirli ayna, devi püskürtüp dışarı atmış. Kralın evine düşen dev, kızın doğum gününün olduğu odaya doğru ilerlemiş.

Ürkütücü ve kocaman cüsseli dev, kocaman başını sarayın tavanına vura vura yürümeye başlamış. Bu esnada havada şimşekler çakmaya başlamış. Gök gürültüsünün sesi, dayanılamayacak seviyeye gelmiş. Devin korkunç sesi, kötü yüreğinin adeta bir yansımasıymış.

Koca ayaklarıyla odaya doğru ilerlerken, kral karşısına çıkmış. Kralla boğuşmaya başlayan dev, kralı alt edebileceğini düşünmüş. Sonra ayna birden yine uyanmış. Kötü deve aynadan uzanan upuzun bir kol, devi dövmeye başlamış. Dev yediği dayağın etkisiyle bitkin düşmüş. Yavaş yavaş kendine gelen dev, insan vücuduna geri dönmeye başlamış. İnsan haline gelen devin aslında kim olduğu ortaya çıkınca kral kötü bir kişinin yaptıklarını engellediği için aynaya teşekkür etmiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Korku Hikayeleri

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu