Sihirli Diyarlara Yolculuk Masalı

Çok uzak diyarlardan birinde güzeller güzeli bir prenses yaşarmış. Bu prenses diyarın en merhametli prenseslerinden biriymiş. İyilikler yapar ve çocukları sevindirirmiş. Bir gün ormanda yürürken sihirli bir değnek bulmuş. Kimin olduğunu anlamamış. Sahibini bulmak için krala götürmüş. Kral değneği görünce efsaneyi hatırlamış. Efsaneye göre bu özel değneğe sahip olanlar dilediği kişiye istediğini yaptırırmış. Hem tehlikeli hem de bir o kadar gerekli olan bu değneğin sahibini aramışlar. Eğer kötü kişilerin eline geçerse insanlık için büyük bir felaket olabilirmiş.

Prenses kralına bu değneğin korunması için görevlendirme istemiş. Kral bu isteğini kabul etmiş ve prenses artık değneğin korunması için görevlendirilmiş. Hiç kimseyi yanına yaklaştırmıyor ve gözü gibi bakıyormuş. Sürekli yanında gezdiriyor ve muhafızlar da prensesi takip ediyormuş.

Prenses ormanda gezintisi sırasında küçük bir kulübeye rastlamış. Yaşlı bir adam varmış kulübenin içerisinde. Ona sihirli bir değnekten haberi olup olmadığını soran prenses bir anda şaşkına uğramış. Çünkü yaşlı adam bir anda yakışıklı bir prense dönüşmüş. Aslında bu kişi büyücüymüş. Prenses şaşkınlık içerisinde büyücü ile konuşmuş. Asanın kendisinin olduğunu söyleyen büyücü prensesi inandıramamış. Prenses bu durumu kanıtlamasını istemiş. Fakat herhangi bir şekilde durumu kanıtlayamayan büyücü prensesin elinden zorla bu sopayı almak istemiş.

Aralarında arbede çıkan büyücü ve prensesi uzaktan gören bir oduncu hızla onları ayırmak ve prensesi korumak için koşmuş. Prensesin hayatını kurtaran yakışıklı oduncu prensesin gönlünü de çalmış. Fakir bir ailede büyüyen oduncu prensesin hayatını kurtardığı için ödüllendirilmiş. Kral ödül olarak sihirli asayı oduncuya vermiş. Delikanlı ise ömrü boyunca bu asayı korumak için kendine görev edinmiş.

Uzun yıllar sonra asanın gerçek sahibi ortaya çıkmış. Delikanlıya ne istediğini sormuş ve delikanlı ise bütün fakirlerin zenginlik içerisinde yaşamasını dilemiş. Kısa süre sonra bütün fakirler zenginlik içerisinde yaşamını sürdürürken prenses ve oduncu aşkı uzun yıllar devam etmiş. Bir ömür boyu mutlu yaşamışlar. Çocukları olan prenses ve oduncu kendileri gibi yetiştirdikleri evlatlarıyla birlikte krallık da yaşamını sürdürmüş.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu