Sihirli Kalem Masalı

Bir zaman ormanların birinde ailesi ile birlikte yaşayan küçük bir panda varmış. Bu küçük panda resim yapmaya ve kitap okumaya bayılırmış. Bir gün odasındaki bütün kitaplarını ve defterlerini düzenlerken yatağının altında büyük renkli bir kalem bulmuş. Daha önce böyle bir kaleme olduğunu hatırlamıyormuş.

Küçük panda,

  • Sanırım çok uzun zamandır kaybettiğim için hatırlamıyorum” diye düşünmüş.

Küçük panda kalemi alıp masasının üzerine koymuş.  Odasındaki tüm eşyalarını düzenlemiş. Sonra aşağı inip annesiyle birlikte alışverişe gitmiş. Akşam yemeğinden sonra odasına gelince bulduğu kalemini görünce aniden resim yapma isteği gelmiş. Son zamanlarda canı büyük bir pasta çektiği için çok güzel bir çilekli pasta resmi çizmiş.

Tam o   esnada resminden büyük parıltılar ortaya çıkmış. Mucizevi bir şekilde kocaman bir çilekli pasta önünde duruyormuş. Küçük panda ilk başta çok korkmuş ancak pastaya yakından bakınca kendi çizdiği pastanın aynısı olduğunu fark etmiş. Üstündeki çileklerden boyamış olduğu renklere kadar aynıymış. İyice meraklanıp pastadan bir parça alıp tadına bakmış. Pastanın tadı çok lezzetliymiş. O anda küçük panda çok sevinmiş artık canımın istediği her şeyi çizip yiyebilirim diye düşünmüş.

O günden itibaren aklına gelen çikolata, pasta, cips, dondurma resimlerini çıkıp çizip yemiş. Çok yağlı ve zararlı ne kadar yiyecek varsa yemiş.

Günler günleri aylar ayları kovalamış. Küçük panda o kadar çok abur cubur yemiş ki çok kilo almış. Eskiden son derece atletik ve hızlı koşarken şimdi yürüyemez hale gelmiş. Ne oturduğu koltuğa ne de sandalyeye sığamaz duruma gelmiş.

Küçük pandanın karnı o kadar büyümüş ki yere eğilip ayaklarını göremez hale gelmiş. Ancak yemek yemeden duramamış ve hala yemeye devam etmiş. Bir gün büyük bir pizza çizip yerken bir anda karnına sancı girmiş. Acı içinde kıvranıp yere düşüp bayılmış. Uyandığında kendini hastanede doktorun yanında bulmuş.

Doktor,

  • Çok fazla sağlıksız besinler tüketmişsin. Bundan sonra yediklerine çok dikkat etmelisin ve zayıflamak için egzersiz yapmalısın.” diye uyarmış.

Küçük panda eve gelip aynanın karşısında kendisine bakmış. Doktorun dediği gibi gerçekten de çok şişmanmış. Bu durumuna çok üzülüp bir şeyler yapması gerektiğini anlamış.

O günden sonra bolca egzersiz yapıp, sağlıklı gıdalar yemeye başlamış. Bundan sonra sihirli kalemiyle sağlıksız gıdaları değil sağlığına fayda sağlayacak bol sebze ve meyve çizip yemiş. Gün geçtikçe sağlığını geri kazanıp forma girmiş. Bir daha asla dengesiz beslenmemiş. Bundan sonra yiyeceklerini ölçülü yiyeceğine söz vermiş.

Daha Fazla masal okumak isterseniz 2 yaş masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu