Sihirli Kedi Masalı

Bir zamanlar küçük bir köyde eşi ve benzeri olmayan bir kedi yaşarmış. Bu kedi diğer kedilerden farklı olarak konuşabiliyormuş. Sadece bu da değil üstelik çok zeki ve çok yetenekliymiş. Köydeki diğer hayvanlarla oynamayı çok severmiş.

Bu kedi bir gün köyün sokaklarında dolaşırken bir söylenti duymuş.  Bütün hayvanlar devasa bir kalede yaşayan kraldan bahsediyormuş. Macerayı çok seven kedi kral ile tanışmak için büyük kaleye gitmeye karar vermiş.

Ertesi gün erkenden yola çıkıp epey bir yol gittikten sonra sonunda kaleye varmış. Kaledeki askerlere kralla görüşmek istediğini söylemiş. Konuşan bir kedi gören askerler çok şaşırıp onun içeriye girmesine izin vermişler.

İçeriye girdiğinde kalenin zenginliğinden kedinin gözleri kamaşmış. Kralın tahtının olduğu odaya doğru yürümüş. Kral çok katı ve zenginliği seven bir adammış. İçeriye girdiğinde altınlarını sayan kralı görmüş. Kralın gözü altınlarından başka birşey görüyormuş.

Kralın bu durumuna üzülen kedinin aklına bir fikir gelmiş. Böylece kralın dikkatini biraz da olsa dağıtabilmeyi ummuş.

Krala kendisini tanıtıp,

  • Merhaba kralım. Ben sihirli bir kediyim. Buraya sizi eğlendirmek için sihir numaralarını göstermek için geldim. Demiş.

Konuşan kedinin söyledikleri kralın ilgisini çekmiş. Kedinin yeteneklerini görmeyi kabul etmiş. Kedi ilk başta çantasından çıkardığı sihirli bir çubuğu havada uçurmuş. Kral bu gösteriyor o kadar sevmiş ki yüksek sesle kahkaha atmış.

Kral,

  • Ben hayatımda gördüğüm en yetenekli kedisin. Seni kalenin sihirbazı olarak işe alıyorum. Demiş.

Kedi yeni görevinden çok memnun olmuş. Kral ve tüm misafirler için sihir gösterileri düzenlemeye devam etmiş. Köy halkı da bu gösterileri izlemeye  davet edilmiş. Kedinin yetenekleri karşısında herkes hayretler içerisinde kalmış.

Bir gün gösteri hazırlığı yapan kedi, mutfakta peynir çalmaya çalışan bir fareyi görmüş. Fareye hırsızlık yapmayı bırakırsa kendisine sihirli bir şapka vereceğini söylemiş. Fare kedinin teklifini kabul etmiş. Bir daha asla peynir çalmamaya söz vermiş.

Kedi ve fare o günden sonra çok iyi arkadaş olmuşlar ve gösterilere birlikte çıkmışlar. Giderek ülkede çok ünlü olmuşlar. Herkes kedi ve farenin gösterisine gitmek için can atarmış.

Böylece kral da altınlarının sevdasından kurtulup başka eğlenceli şeyler olduğunu keşfetmiş. Altınlarını köydeki halkıyla paylaşmaya başlamış. Böylece herkes ömrünün sonuna kadar mutlu yaşamış.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 10 yaş masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu