Sihirli Köpek Spot Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Zamanın birinde yemyeşil otlakların olduğu, derelerin şırıl şırıl aktığı bir köy varmış. Bu köyde sürüler halinde yılkı atları yaşarmış. Yılkı atları yelelerini rüzgarda dalga dalga savururken bu atları uzaktan uzağa izleyen Toprak adında üzgün bir çocuk varmış. Toprak yakın zamanda en sevdiği dostu olan Spot adındaki köpeğini kaybetmiş. 

Yine bir gün toprak kendisi için yaptığı minik kulübesinde yılkı atlarının geçişini izlerken köyden arkadaşları ellerinde bir yavru köpekle Toprak’ın yanına koşarak gelmişler. Toprak yavru köpeği görünce heyecanlanmış. Ve merakla arkadaşlarına sormuş.

-Hey! Bu güzel köpüşü de nerden buldunuz?

-Tepenin ardındaki göle balık tutmak için giderken bir meşenin altında onu uyurken bulduk. Etrafında annesi yoktu. Biz de bu yavrunun seni mutlu edeceğini düşündük ve sana getirdik.

-Yaaaa! Çok teşekkür ederim. Beni o kadar çok mutlu ettiniz ki! Hadi ona bir isim bulalım!

Ve aralında isim aramaya başlamışlar. Birisi “Bulut” olsun demiş. Diğeri “Rüzgar” olsun, bir başkası “Başak” olsun derken Toprak arkadaşlarına bir fikir sunmuş. 

-Arkadaşlar ben bu yavrunun adının Spot olmasını istiyorum. Çünkü benim daha önce çok sevdiğim dostum olan köpeğin adı Spot’tu. Onun adını bu yavru köpekte yaşatmak istiyorum demiş. Ve arkadaşları tarafından bu fikir kabul edilmiş. 

O günden sonra Toprak ile Spot her yere beraber gitmişler. Spot sanki Toprak’ın gölgesi haline gelmiş. Tarlaya, ormana, göle, parka hatta okula bile Spot’la gidiyormuş. Köyde herkes Toprak ile Spot’u konuşuyormuş. Birbirlerine çok bağlı güzel bir dostluk oluşturmuşlar. 

Yine bir gün Toprak kulübesine gitmek için bisikletine binmiş yola koyulmuş. Tabii arkasından da Spot koşarak onu takip ediyormuş. Kulübesine geldiklerinde, Toprak Spot’un ayağının kanadığını fark etmiş. Spot’un ayağını kaldırıp baktığında bir dikenin battığını ve ayağını acıttığını görmüş. Hemen dikeni çıkarıp kulübesinden ilk yardım çantasını almaya gitmiş. Geri döndüğünde Spot’un ayağında sadece kan lekesinin olduğunu görmüş.

Yara yerinde ise hiç bir şey yokmuş. Toprak bu duruma anlam verememiş. Yanıldığını sanıp diğer ayağına bakmış. O ayak ise sapasağlammış. Hatta onda kan lekesi bile yokmuş. Bu durum Toprak’ı epeyce şaşırtmış. Arkadaşlarına anlattığında ise arkadaşları kendisiyle alay etmişler ve bu duruma inanmamışlar. 

Toprak bu olaydan sonra Spot’u daha dikkatle incelemeye başlamış. Bazen başka köpeklerle oynarken bazen ormanda gezerken hafif bir yarası olduğunda hemen iyileştiğini görmüş. Meğer Spot sihirli bir köpekmiş. Çünkü neresi yaralanırsa hemen iyileşiyormuş. Zaten Toprak oturup düşününce bu zamana kadar Spot’un hiç hasta olmadığını, büyük yaralarının hiç olmadığını ve çabucak büyüdüğünü fark etmiş. Bu durumu kimseye söylememiş. 

Spot’u kaybetmekten çok korkan Toprak o günden sonra hiç endişe etmeden sonsuza kadar Spot’la mutlu yaşamış.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu