Sihirli Madalyon Masalı

Bir zamanlar ülkelerin birinde şirin bir evde küçük bir kız yaşarmış. Bir sabah evlerinin bahçesinde oynarken ağacın altına yerleştirilmiş tahta bir kutu bulmuş. Çok merak edip hemen içini açıp bakmış. Kutunun içinde garip görünümlü, gümüşten bir madalyon bulmuş. Bu garip madalyon onun çok hoşuna gitmiş ve boynuna asmış. Boynuna asar asmaz madalyondan ışık çıkmış.

Küçük kız ne olduğunu anlamadan kendini tamamen farklı bir yerde bulmuş. Her şey o kadar farklıymış ki gökyüzüne asılı evler, uçan arabalar ve robotlar hatta insanların giyimi bile tuhaf görünmüş. Yanından geçen birini durdurup nerede olduğunu sormuş. Gelecekte olduğunu anlayınca madalyonun sihirli olduğunu anlamış. Küçük kız çok heyecanlanmış. Birazcık da korkmuş.

Telaşlı bir şekilde evine geri dönebilmenin yollarını aramış. Küçük kızın bu telaşlı hallerini gören ihtiyar bir kadın yanına yaklaşmış. İhtiyar kadın evine dönebilmesi için gizemli bir mağarada saklı zaman anahtarını bulması gerektiğini söylemiş. Küçük kız evine dönebilmek umuduyla ihtiyar kadının dediklerini yapmak için yola koyulmuş. Yolculuğunda dost canlısı bir robotla karşılaşmış. Zamanın anahtarının olduğu mağara çok uzakta olduğu için epey bir yol gitmişler. Yolda birçok tuzakla karşılaşmışlar ancak küçük kız eve dönmekte kararlıymış. Böylece tüm zorlukların üstesinden gelmiş.

 Sonunda mağaraya ulaşıp mavi ışık saçan tuhaf görünümlü zamanın anahtarını bulmuşlar. Küçük kız tam anahtarı alacakken anahtarın koruyucusu ortaya çıkmış. Anahtarı alabilmesi için onun bilmeceleri doğru bilmesi gerekiyormuş. Küçük kız cesareti ve kararlılığıyla tüm soruları doğru bilip anahtarı almış.

Küçük kız zaman anahtarını alır almaz kendisini aniden büyük bir kapının önünde bulmuş. Kapıyı açmak için anahtarı kullanmış. Kapı büyük bir ışık patlaması ile açılmış ve küçük kız kendini her şeyin başlamış olduğu yerde, bahçelerindeki ağacın altında bulmuş.

Sonunda evde olduğuna sevinen küçük kız, boynundaki gümüş madalyonu çıkarıp tahta kutusuna geri koyup saklamış.

 O günden sonra bir daha madalyonu takmasa da yaşamış olduğu macerayı her zaman hatırlamış. Gelecekteki arkadaşı robotu da hiçbir zaman unutmamış.

Daha Fazla masal okumak isterseniz 2 yaş masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu