Şımarık Prens ve Oyuncakçı Masalı

Bir zamanlar uzak bir ülkede istediği her şeye sahip olmaya alışmış küçük bir prens yaşarmış. İstediği bütün oyuncakları hemen elde edermiş. Prens o kadar şımarık davranıyormuş ki kendinden başka kimsenin oyuncak sahibi olmasını istemezmiş. Ülkedeki diğer çocuklar yeni aldığı oyuncaklarını prense vermek zorundaymış.

Bir gün bu ülkeye inanılmaz güzel oyuncaklar üreten bir oyuncakçı gelmiş. Prens bu oyuncakçının yapmış olduğu oyuncakları o kadar çok beğenmiş ki onu saraya davet etmiş. Ona her gün yeni oyuncaklar yapması karşılığında ağırlığınca altın teklif etmiş. Oyuncakçı bu teklifi kabul etmiş ancak bir şartının olduğunu söylemiş.

  • Benim yaptığım oyuncaklar çok özeldir. Onu alan kişiler onlara zaman ayırıp her gün, her biriyle oynamak zorundadır. Eğer bunu yaparsanız teklifini kabul ederim demiş.

Küçük prens bu teklifi kabul etmiş.

Oyuncakçı her gün yeni bir oyuncakla prensin yanına gelmiş. Prens daha önce bu kadar güzel oyuncakları hiç görmemiş. Prens oyuncakçının her gün farklı bir oyuncak getirmesine çok şaşırmış. Oyuncakçı her gün bir önceki günden farklı bir oyuncak teslim etmeye devam etmiş.

Böylece prenses oyuncak koleksiyonu büyümeye devam etmiş. Birkaç hafta geçince prensin oynayamayacağı kadar çok oyuncağı birikmiş. Prens oyuncakçıdan gizli oyuncakları saklamış ancak sabah olunca oyuncaklar büyülü bir şekilde prensin yanına gelip ondan oyun süresi istemişler.

Prens gece yarılarına kadar uyuyamamış. Çünkü oyuncaklarla oynamak zorunda kalmış. Bu böyle devam edip prens büyük bir çıkmaza girmiş. 

Bir gün, her yerde ve her zaman oyuncak oynamaktan bıkıp ağlamaya başlamış. Penceresinden dışarı bakarken küçük çocukların taşlarla oynadığını fark edip aklına bir fikir gelmiş.  Çocuklar oynadıkları taşlarını prensin istemesinden çok korkmuş. Ama prens çocuklardan bütün oyuncaklarla oynamalarını ve eve giderken götürmelerini istemiş.

Böylece prensin fikri işe yaramış. Prens az oyuncakla da mutlu olabileceğini anlamış. Daha da iyisi bu sayede birçok arkadaşı olmuş.

O günden sonra artık bütün çocukları saraya oyuncak oynamaya davet etmiş. Onları bütün çocuklarla paylaşmak kendisini çok daha fazla mutlu etmiş.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz 5 yaş masallar Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu