Şirin Kedi ve Prenses Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur zaman içinde uzak bir ülkede, şirin bir kedi varmış. Bu kedi, sarayın bahçesinde yaşayan prensesin en yakın arkadaşıydı. Prenses, kedinin zarifliğine ve zekasına hayrandı. Kedi, prensese her zaman neşeli anlar yaşatır ve onunla paylaşımlarıyla prensesi mutlu ederdi. Adeta beraber büyümüşlerdi ve birbirlerinin en yakın dostulardı.

Bir gün, prenses yalnız kalmıştı. Sarayda herkesin işi vardı ve prenses, kendini hüzünlü hissediyordu. Kedi bunu fark etti ve prensese yaklaştı. “Neden üzgünsün, prensesim?” diye sordu. Prenses, kedinin yanına oturdu ve ona, “Babam bana istemediğim bir prensle evlenmemi söyledi. Kendimi hiç mutlu hissetmiyorum” dedi. Kedi bunu duyunca önce bir afalladı fakat daha sonra kedi, prensesi dinledi ve ona yardım etmek istedi.

“Sana bir fikir verebilirim prensesim. Baban seni zorla evlendiremez. Bir prens seni kalbinden sevmeden seni sevmeni bekleyemez” dedi. Prenses, kedinin söyledikleriyle rahatladı ve ona teşekkür etti. Biraz da olsa üzüntüsü kedi dostu sayesinde azalmıştı.

Aradan birkaç gün geçti ve prenses, sarayda bir balo düzenleyeceğini duyurdu. Balo için birçok prens davet edildi ve prenses, kediye dans edecek bir prens aramasını söyledi. Kedi, prensesin isteğini yerine getirmek için, birçok prensle görüştü, konuştu ve tanıştı. Fakat ne yazık ki prenses, hiç kimseyle dans etmek istemedi.

Günler geçti ve prenses artık umudunu kaybetmişti. Derken saraya, yakışıklı mı yakışıklı bir prens gelmişti. Prens, prensesin kalbini kazanmıştı. İkilinin birbirlerine sırılsıklam aşık olduğu ortaya çıktı. Prens, prensese gerçek bir aşkla bağlandı ve ona asla zarar gelmesine izin vermedi.

Bir gün, prenses kediye dönüp, “Sen beni hep mutlu ettin. Senin sayende gerçek aşkımı buldum. Sen de benim en yakın arkadaşımsın. Seninle hep yanımda olmak istiyorum” dedi. Kedi, prensesin bu sözleriyle çok mutlu oldu ve prensesle birlikte yaşamak istediğini söyledi. Prens ve prenses, kediyi yanlarına aldılar ve sarayda mutlu bir hayat yaşamaya devam ettiler.

Böylece, prensesin kalbine giren gerçek aşk sayesinde mutlu bir sona ulaşan, kediyi de yanına alan prens ve prenses bir ömür boyu sevgi, sadakat, huzur ve güven içerisinde yaşadı. Hem sevdiği adam hem de en yakın arkadaşı olan kedi prensesin yanında olduğu için prensesin sırtı hiçbir zaman yere gelmedi. Prenses 60 yaşına geldiğinde hala 20 yaşında gösteriyordu. Çünkü en büyük ilacın sevgi ve dostluk olduğunu prens ve kediden öğrenerek tecrübe etmiş bulundu.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu