Siyah Bulut Masalı

Bir zamanlar gökyüzünde yaşayan siyah bir bulut varmış. Bu bulutun görüntüsünden dolayı hiç arkadaşı olmuyormuş diğer bulutlar bu bulutu gördüklerinde Hemen oradan uzaklaşıyorlarmış. Siyah bulut bu duruma çok üzülüyormuş. Bu yüzden de çok ağlıyormuş Günlerden bir gün yine diğer bulutların arasına gidip arkadaş olmak istemiş ama diğer bulutlar onu asla aralarına almamışlar. Sanki canavar görmüş gibi davranıp oradan kaçmışlar. Siyah bulutsa üzüntüyle oradan uzaklaşıp bir yere gitmiş. O kadar çok Ağlamış o kadar çok Ağlamış ki yeryüzü sel olmuş. Bunu gören Güneş hemen siyah bulutla konuşmuş:

– Hey siyah bulut sen ne yapıyorsun görmüyor musun? Demiş.

Siyah Bulut ağlamaya devam ederek karşılık vermiş:

– Ne yapmışım ki

Güneş daha da sinirlenmiş:

-Başını indir de bir yeryüzüne bak insanları zor durumda bıraktığının farkında değil misin sen demiş.

Siyah bulut yeryüzüne doğru Bakmış bir de ne görsün her taraf su içinde kalmış her taraf sel olmuş insanların evleri mahvolmuş üzüntü içinde ağlıyormuş. Ancak kendisinin bu işle ne alakası olduğunu Anlayamamış güneşe sormuş Benimle ne alakası var demiş. Güneşte

– Sen ağladıkça yağmur yağdığını fark etmiyor musun demiş o kadar çok ağladın ki yeryüzü sel oldu artık ağlamayı kesmelisin siyah bulut demiş.

Siyah bulut her şeyi şimdi daha iyi anlıyormuş ama üzüntüsüne de engel olamıyormuş. Güneşe:

 -Görüntüm yüzünden ağlıyorum, kimse benimle arkadaş olmuyor demiş. Güneşte:

– Ne varmış senin görüntünde siyah diye mi üzülüyorsun demiş.

Siyah Bulut:

– Evet görmüyor musun diğer bulutlar bembeyaz Bense onlardan farklı olarak simsiyahım Onun için kimse beni sevmiyor demiş.

Güneşte:

– şu üzüldüğün şeye bak sen tabii ki siyah olacaksın. Çünkü bir yağmur bulutusun. Senin diğerlerinden farklı olman çok normal çünkü senin onlarınkinden çok daha özel bir görevin var. Sen yeryüzündeki insanlar için çok önemlisin. Eğer sen Yağmur yağdırmazsan insanlar asla yaşayamazlar kendinle iftihar edeceğin yerde bir de üzülüp ağlıyorsun demiş. Güneşin konuşmaları siyah Buluta öyle iyi gelmiş ki kendinin ne kadar önemli bir görevi olduğunu hatırlamış. Artık üzülüp ağlamamaya karar vermiş.

Çok geçmeden kendisi gibi diğer siyah bulutlarla tanışmış onlarla arkadaşlık kurmuş çok mutlu olmuş siyah bulut artık mutlu çok önemli bir görevi olduğunu bilen bir bulutmuş.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Eğitici Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu