Sonsuza Kadar Süren Bir Aşk Hikayesi

Günlerden bir gün yaz tatili için ailesiyle geziye çıkan Ayşe hayatının aşkıyla tanışır. Ayşe okulu bitirmiş ve ailesiyle birlikte yaşıyordu. Birbirinden farklı yetenekleri bulunan Ayşe çok güzel bir kızdı. Ev işlerinde son derece ustaydı. Ayrıca yemek yapmayı bilirdi. Tam bir ev hanımı olan Ayşe genç bir delikanlıya aşık oldu. Bu delikanlının adı Ahmet’ti.

Ayşe ve Ahmet aşka önce bir süre gizli devam etti. Tanışmaları çok garip bir hikaye ile oldu. Ayşe küçük bir tatil kasabasında market alışverişine gittiğinde Ahmet’le tanıştı. Markete giderken köşe başında bulunan Ahmet’in giyim mağazasına uğrayan Ayşe burada hayatının aşkıyla tanıştı. Ahmet küçük bir butik sahibiydi. Bölgede en çok tercih edilen birbirinden farklı kıyafetler bulunan bu güzel mağaza Ahmet’in ailesinindi. Ahmet yaz tatillerinde ailesine yardımcı olmak için bu mağazada çalışıyordu. Kendine elbise bakarken Ahmet gören Ayşe önce utangaç tavırlar sergiledi. Ahmet’te Ayşe’yi görünce vuruldu.

Ayşe’nin en sevdiği renk pembeydi. Mağazada elbiselere bakarken çok güzel pembe bir kıyafet gördü. Tam elbiseye doğru giderken Ahmet pembe elbiseyi doğru yönelerek ve eline alıp ‘’bu size çok yakışır’’ dedi. Ayşe cevap veremedi ve genç delikanlı ya bakakaldı. Genç oğlan kızın utangaç tavırlarından çok etkilendi. Daha sonra beğendiği kıyafeti satın alan Ayşe dükkandan çıktı. Ahmet dükkanda tek başınaydı ve bu güzel kızla tanışmak için bir fırsat kovaladı. Hiç düşünmeden dükkana kilidi vurdu ve Ayşe’yi takip etmeye başladı. Ayşe durumdan habersizdi.

Ahmet Ayşe’yi evine kadar takip etmiştir. Bu güzel kızın nerede yaşadığını merak ediyordu. Ayrıca Ahmet hiç beklemediği bir şekilde şaşkına uğradı. Çünkü Ayşe onlara çok yakın bir evde oturuyordu. Aralarında iki sokak vardı. Ahmet bu duruma çok sevindi.

Ayşe’yi görebilmek için her sabah evin önünde bekleyen Ahmet onunla tanışmak için can atıyordu. Yine bir gün Ayşe ekmek almaya markete giderken Ahmet’le karşılaştı. Aslında Ahmet sokağın başında onu bekliyordu. Fakat şans eseri denk gelmişler gibi davrandı. Ayşe’yi görünce selam verdi. Dükkanından elbise aldığını söyledi ve Ayşe Ahmet’i hemen tanıdı. Ama Ayşe hemen tanıdığını belli etmedi. Önce biraz sohbet ettiler. Sonra Ahmet Ayşe’yi çaya davet etti.

Ahmet ve Ayşe kısa süre içerisinde büyük bir aşk yaşadı. Aslında her ikisi de yaz tatillerinde aynı yerde vakit geçirirmiş. Ama daha önce hiç denk gelmemişler. Birbirlerine geçmişten şeyler anlatarak sohbet ederek hoş vakit geçiren iki aşık tüm yazı beraber geçirdi. Bütün yaz boyunca birbirlerini iyice tanıdılar.

Yaz tatili bittikten sonra herkes kendi yaşadığı şehre geri döndü. Fakat aradaki mesafe Ahmet ve Ayşe’nin aşkına mani olamadı. Bu sonsuz aşk kısa süre içerisinde evlilikle devam etti. İki aşık herkesin imrendiği sonsuz aşkı bulmuş oldu. Herkes onların aşkına imrendi.

Daha fazla masal okumak isterseniz Hikaye Oku kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu