Su ve Jojo’nun Maceraları

Her yangından sonra evlerine yetişebilmek için hızlı hızlı koşan tavşanların arasında büyümüş olan Su bu mevsimde artık tamamen taşınacaktı. Büyük bir şehirde yaşayacağı söylense de kendinden ve bu söylentiyi söyleyenlerden emin değildi. Güzel bir şehir ve yatak hayali kuran Su arkadaşlarını bırakacağı için oldukça üzgün ve çaresizdi ama bir yandan hayalindeki o yaşantıya sahip olacaktı. Bu hayaller onu her şeyden çok mutlu ediyordu ve kötü düşüncelerden arınmasına sebep oluyordu. Temiz ve refah bir yerde yaşamak herkesin gibi onun da hayaliydi. Kendini büyük bir arabanın içinde tüm eşyaları ile göç ederken bulmuştu bir anda.

Cebinde ona rahatsızlık veren sürekli kaşındıran bir şey var gibiydi. Elini ne zaman oraya atsa ve iyice kontrol etse hiçbir şey olmadığını anlayıp çekiyordu. Daha fazla dayanamayıp elini bir daha attığında tüy yumağı içerisinde bir tavşan olduğunu anlar. Bu tavşan onun sır arkadaşı ve hatta daha çok kardeşi gibi olan Tavşan Jojo’ ydu şoförün görmemesi için büyük bir çaba gösteren Su eli ile sus işareti yaparak ona onun ne için burada olduğunu sormaya çalışsa da Jojo esnek arka bacaklarını iterek hızla arabanın arka kısmına kaçtı. Sesiz sedasız bu olayı halletmek isteyen Su ne yapacağını şaşırmış bir durumdaydı. Su’yun garip hareketlerini fark eden şoför elini arka koltuğa atarak bir sorunun olup olmadığı sordu. Olanları gizlemek isteyen Su kekeleyerek bir problem olmadığını aksi takdirde hemen söyleyeceğini ifade etti.

Karışık hisler içerisinde bekleyen Su ceketinin cebinden kafasını çıkarmış olan küçük Jojo’ yu fark etti. Küçük bir tebessüm ile kafasını okşayıp avucunun içine aldı. Gözlerinin içine bakınca kıyamadı ve onu da bu büyük ıssız şehre götürme kararı aldı. Fark edemediği bu şirinlik artık onun için daha kıymetli hale gelmişti. Onun da belirtemediği bu mutluluk ikisinin de gözlerinden okunuyordu. Daha fazla çaktırmadan onu tavşan Jojo’ yu çantasının içerisinde koydu. Olanlardan biraz şüphelenmeye başlayan şoför ise mırıldanmaya başlamıştı.

Arabayı bir benzin istasyonuna çeken şoför olacakları planlamak ile meşguldü. Kendisi hakkında hiçbir şeyden habersiz olan Jojo en masum şekilde Su’yun lavabodan gelmesini beklemekteydi. Birden çantanın içerisinde sarsılan Jojo ne olduğunu anlayamadan sıkı ve kalın bir elin arasında olduğunu gördü. Nefessiz kalığını fark etse de aklından geçen tek şey Su oldu. Hızlı bir şekilde yeşilliklerin arasına koşan şoför birden Jojo’ yu acımasızca savurdu. Çaresizlik ve acının hepsini bir anda hisseden bu iki küçük çocuk büyük bir oyuna yenilgi olmuştu. İkisi de birbirinden bağımsız bir şekilde hayatlarını sürdürmek zorunda kaldılar. Her ne kadar kalpleri başka evrende çarpsa da birbirlerini her zaman her yerde andılar.

Daha fazla masal okumak isterseniz Eğitici Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu