Suskun Papağan Masalı

Okulun birinde sarı ve mavi renkte tüyleri olan güzel mi güzel bir papağan varmış. Okulun girişinde herkesin görebileceği bir köşede genişçe bir kafesin içinde yaşarmış. Okulun öğrencileri papağanı çok sever ve onunla vakit geçirmeye bayılırlarmış. Fakat papağan oldukça sevimli olmasına rağmen derin bir sessizliğe bürünmüş. Bu yüzden hep ismi Suskun Papağan olarak kalmış.

Okulun öğrencileri papağanı konuşturmak için çok büyük uğraşlar vermiş. Ama ne yaptılarsa nafile. Papağan konuşmamış. Papağan konuşamasa da sevimli hareketleri ile oldukça sempatikmiş.

Teneffüslerde dolup taşan koridoru papağan seyre dalmış. Derin bir iç çekerek içinden bir şeyler mırıldanır gibi olmuş. Bu durumu fark eden bazı öğrencilerin aklına bir fikir gelmiş. Hiç vakit kaybetmeden hemen işe koyulmuşlar. Bir kuş pazarına gidip Suskun Papağan için arkadaş olabilecek başka bir papağan alınmış.

Koştura koştura okula gelen öğrenciler nefes nefese kalmış. Suskun Papağan için büyük bir sürpriz için hazırlıklar başlamış. Uykuda olduğu bir vakit kafesin kapısı açılmış ve arkadaş papağan sessizce kafesin içine bırakılmış.

Suskun Papağan yavaş yavaş uyanmaya başlamış. Gözlerini açtığı vakit şaşkınlıktan öylece kalakalmış. Bakışlarına derin bir tebessüm konup içinde kelebekler uçmaya başlamış. Suskun Papağan arkadaş papağanı görünce hemen konuşmaya başlamış. Bunu gören öğrenciler, mutluluktan havalara uçmuş. Meğerse uzun süre sessiz kalan Suskun Papağan hep yalnızlıktan sessiz kalmış.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu