Tavşan ve Kaplumbağa Dostluğu Masalı

Bir zamanlar yemyeşil bir çayırda bir Tavşan ve bir Kaplumbağa yan yana yaşardı. Birbirlerinden çok farklıydılar ama bu onların en iyi arkadaş olmalarını engellemedi. Hızlı ve enerjik olmasıyla bilinen tavşan çayırda dolaşmayı yeni yerler keşfetmeyi çok severdi. Küçük kaplumbağa ile tavşanın dostluğu bütün orman tarafından biliniyordu. Kaplumbağa ise yavaş ve metodikti her zaman hayatın basit zevklerinin tadını çıkarmak için zaman ayırırdı.

Güzel bir gün Tavşan çayırın diğer tarafında yeni bir havuç parçasına rastladı. Çok sevinen Tavşan Kaplumbağaya keşfini anlatmak için geri döndü.

“Kaplumbağa bugün bulduğum harika havuçlara inanamayacaksın! Bir tane yedim ve yediğim en lezzetli şeydi!” diye haykırdı Tavşan.

Kaplumbağa sakin bir gülümsemeyle “Kulağa harika geliyor dostum. Ama biliyorsun acele etmemeyi ve her lokmanın tadını çıkarmayı seviyorum. Oraya gideceğim yavaş ama emin adımlarla yürüdü.”

Sabırsız olan Tavşan Kaplumbağanın neden acele etmediğini anlayamadı. Daha fazla zaman kaybetmek istemeyerek havuçlara sarıldı.

Günler geçtikçe Tavşan her gün havuç parçasına geri dönerken Kaplumbağa onun istikrarlı temposunu takip etti. Tavşan tek başına havuçların tadını çıkarmaktan mutluydu ama arkadaşının arkadaşını özledi.

Bir gün Tavşan havuç yerken Kaplumbağanın yavaşça kendisine doğru geldiğini gördü. Tavşan’ın kalbi sevinçle doldu ve arkadaşlıklarını ne kadar özlediğini fark etti.

“Kaplumbağa burada olmana çok sevindim!” dedi Tavşan gözleri mutlulukla parlıyordu. “Kendi hevesime o kadar kapıldım ki arkadaşlığından ne kadar hoşlandığımı unuttum.”

Kaplumbağa sıcak bir şekilde gülümsedi ve “Arkadaşlık her şeyden daha önemlidir Tavşan. Farklı olsak da yine de birbirimizin güçlü yönlerini takdir edebilir ve birbirimizin arkadaşlığından keyif alabiliriz.”

O günden sonra Tavşan ve Kaplumbağa günlerini birlikte geçirdiler çayırı keşfettiler yeni yerler buldular ve büyük maceralar yaşadılar. Tavşan sabrın değerini Kaplumbağadan öğrenirken Kaplumbağa kendiliğindenliğin sevincini Tavşan’dan öğrendi.

Dostlukları her geçen gün daha da güçlendi ve çayır kahkahalarının sesi ve bağlarının sıcaklığıyla doldu. Ve böylece Tavşan ve Kaplumbağa etraflarındaki herkese arkadaşlığın güzelliğini ve farklılıkları takdir etmenin gücünü öğreten ayrılmaz bir ikili haline geldi. Son.

Daha Fazla Uyku Masalları İçin 1 Yaş Masalları ve Hikayeleri Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu