Teknoloji Bağımlısı Prenses Rapunzel Masalı

Geçmişten günümüze masalları anlatılmış olan Rapunzel’in nesilden nesile gelmiş olan torunlarından 4. Rapunzel, artık bir teknoloji bağımlısı olmuştu. Her gün, günün her saatinde telefon oynuyor, sosyal medya fotoğraf ve videolar atarak günlerini geçiriyordu. Hayatının bir parçası olan telefon ve internetin kölesi olmuştu.

Babası kral Jorge ise, bu durumla başa çıkmak istiyordu. Yapacağı şeyin ne olduğu hakkında ise herhangi bir bilgisi yoktu. Yalnızca kızını bu durumdan kurtarmak istiyordu. Bir bağımlılık merkezine gitti ve teknoloji ile ilgili bağımlılık sorunu yaşadıklarını söyledi. Fakat bu merkezde yalnızca elle tutulur, gözle görülür sorunlara yani sigara, alkol, uyuşturucu gibi sorunlara çözüm bulunuyordu.

Düşündü, taşındı. En sonunda kendisinin böyle bir alan açması gerektiğini düşündü. Bunun için neler gerektiğini araştırdı ve uzmanlarla iş birliği yaptı. Sarayın hemen bitişiğinde açtığı bu merkezin ilk hastası da kendi kızıydı. Rapunzel, internetin getirdiği modayla saçlarını kısacık kesmiş,  kulaklarına çeşitli küpeler takmış ve elbisesi yerine daha rahat kıyafetler giymişti. Bu görünümünün de onu havalı yaptığını düşünüyordu. Kendinde köklü bir değişim yapan Rapunzel, sosyal medyada paylaştığı fotoğrafların beğeni almasını önemsiyordu. Öyle ki artık sarayın dört bir yanında çeşitli kameralar ve ışıklar vardı. Bitkiler yeterince güneş almamaktan dolayı soluyor, ağaçlar meyve vermiyor ve kuşlar ötmüyordu. Adeta sarayda gizli bir ölüm yaşanmıştı.

Babasının bunu fark etmesi üzerine başladıkları tedavinin iyi olacağı düşünülmüştü. Rapunzel’in o uzun saçlarının yeniden aynı şekilde uzayacağı uzmanların katkısıyla olacaktı. Fakat bir süre olumlu sonuç alınmadı. Elinden teknolojik eşyaları alınan Rapunzel, belli bir süre hayali kameralara poz vermişti. Daha sonra ise artık durumun farkına varmıştı. 

Kendini çeken bu bataklıktan kurtulmak için çaba sarf ediyordu. Kralın tüm parasıyla kendine yeni kameralar almayı bıraktı önce. Daha sonra ise kendine daha iyi geleceğini bildiği üniversitesine geri döndü. Artık o bir öğretmen olacaktı. Hem de mesleğini severek yapan bir öğretmen. Günlerini hep verimli şekilde geçirdi ve başarıyla okulunu tamamladı. Başarısıyla babasını gururlandıran birine dönüştü.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

Bin Bir Gece Masalları

Bir Varmış Bir Yokmuş Masalları

Hikaye Oku 

Hikayeler

Uzun Hikayeler

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu