Tepegözlerin Dillere Destan Hikayesi

Bir varmış bir yokmuş…Issız köyün birinde, insanların bakıp da tiksinip korktuğu tek gözlü bir canavar varmış. Bu canavara tepegöz denirmiş. Köyün insanları tepegözden çok korkarmış. Korkularından dolayı kimse bu canavarla arkadaş olmazmış. Canavarın hiç arkadaşı yokmuş. O kadar mutsuz, o kadar mutsuzmuş ki hayattan hiç zevk almazmış. Yalnızlığın canına tak dediği bir anda yanında tek gözlü, güzeller güzeli bir kız belirivermiş.

Canavar önce çok şaşırmış ve sonra bu kızı yalnızlığına ortak olsun diye gönderilen biri olarak görmüş. Konuşmaya başlamışlar ve kendi benzerliklerine kendileri bile şaşırmışlar. Hayatlarının pek çok ortak noktası olduğunu anlayıp birlikte vakit geçirmeye başlamışlar. Böylece günler geçmiş. Yalnızlıklarını unutmuşlar ama bu buluşmalar gizli gizliymiş.

Tepegöz kızın sırrı, işte burada ortaya çıkmış. Tepegöz kız aslında başka bir köyün güzeller güzeli biricik kızıymış. Düşman köyün kralının büyücüsü tarafından lanetlendiğinden beri bu haldeymiş. Büyünün bozulması için tek yapılması gerekenin erkek bir tepegözün bu kızı öpmesi imiş. Böylece iki tarafın da bir insan haline gelmesi mümkün olurmuş.

İki tepegöz her gün bir araya gelip havadan sudan, sevgiden, dostluktan bahsederlermiş. Haftalar ayları kovalamış ve erkek tepegöz kıza artık duygularını açmaya karar vermiş. O gün kızın yanına heyecanla gidip ona ne kadar değer verdiğini söylemiş. Birden kızın yanağına küçük bir öpücük kondurmuş.

Öpücükten sonra yemyeşil bir ışık belirmiş ve iki sevgi dolu kalp, aniden çok yakışıklı ve güzel birer insana dönüşmüşler. Olanlara kendileri bile inanamazken hayata yeniden başlamış gibi olmuşlar. Birlikte bir hayat kurma hayallerini kızın kral babasına koşa koşa bildirmeye gitmişler. Kral gördüklerine o kadar çok sevinmiş ki ikisine birden sarılıp düğün için hazırlıkları başlatmış.

40 gün 40 gece düğün yapılmış ve kazan kazan etler pişirilip içecekler içilmiş. Düşman köyün büyücüsü çok uzak bir köye sürgün gönderilsin diye o köyün kralıyla görüşme yapılmış ama düşman kral barışa yanaşmamış. Tepegöz kızın kral babası düşman köyü topraklarına katıp çocuklarının bir ömür boyu mutlu mesut yaşaması için elinden geleni yapmış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

7 Yaş Masalları

8 Yaş Masalları

9 Yaş Masalları  

10 Yaş Masalları

Yeni Masallar

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu