Tilki, Fare ve Fil Masalı

Bir varmış, bir yokmuş. Zaman zaman içinde, kalbur saman içinde. Deve tellal iken, horoz imam iken, manda berber iken ormanda tilki, fare ve fil adında üç yakın arkadaş yaşarmış. Her biri farklı türden olsa da arkadaşlıkları oldukça güçlüymüş. Bir gün ormanda uzun zamandır görüşmedikleri için bir araya gelmeye karar vermişler.

Tilki, diğerlerine sürpriz yapmak istemiş ve onları lezzetli meyvelerle dolu bir piknik için davet etmiş. Fare ve fil bu güzel düşünceye sevinçle karşılık vermişler. Önceden belirlenen yere doğru yola çıkmışlar.

Piknik alanına vardıklarında, tilki meyveleri bir piknik örtüsü üstüne güzelce yerleştirmiş. Fare ve fil de mutlulukla etrafı incelemişler ve doğanın güzelliklerini seyretmişler. Ancak, piknik örtüsü o kadar küçükmüş ki, üzerine sadece birkaç meyve sığmış.

Fare, tilkinin sürpriz pikniği için minnettarlık duyduğunu dile getirmiş ama karnının acıktığını söylemiş. Fil de fareye katılmış ve onunla aynı fikirde olduğunu belirtmiş. Tilki ise üzgünce başını öne eğmiş ve hatasını anlamış.

Ama tilki hemen pes etmemiş ve arkadaşlarını mutlu etmek için bir çözüm düşünmeye başlamış. Yakınlarda bulunan bir nehirde bol miktarda balık olduğunu hatırlamış. Fare ve fili nehrin kıyısına götürmüş ve onlara balık tutmaları için yardım etmiş.

Fare ve fil, tilkinin yardımıyla bol miktarda balık yakalamışlar ve mutlulukla yemişler. Artık karnı tok olan arkadaşlar tilkiye teşekkür etmişler ve onun ne kadar düşünceli ve zeki bir arkadaş olduğunu söylemişler.

Tilki, arkadaşlarının mutluluğunu gördüğünde içi sevinçle dolmuş. Onlara olan sevgisi ve dostluğuyla gurur duymuş. Artık arkadaşlar, her birinin farklı güçlü yönleri olduğunu ve birlikte çalışarak her zorluğun üstesinden gelebileceklerini anlamışlar.

O günden sonra tilki, fare ve fil her fırsatta bir araya gelir ve birlikte güzel vakit geçirirlermiş. Dostlukları her geçen gün daha da kuvvetlenmiş ve ormanın en iyi üç arkadaşı olarak anılmışlar.

Ve böylece, tilki, fare ve filin dostluğu her zaman örnek alınacak güzellikte yaşamış ve masallarda efsanevi bir dostluk hikayesi olarak anlatılmış.

Daha Fazla Kısa Masal İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu