Tim ve Prenses Masalı

Bir gün kalbi tertemiz olan Tim adında  bir küçük çocuk vardı. Rüyasında bir güzeller güzeli prensese âşık oldu. Bu güzel mi güzel prenses, Tim’in rüyasındaki güzelliği ve macera dolu hayatına hayran kaldı ve onunla evlenmeye karar verdi. Ama bu prenses, uzak bir ülkede yaşıyordu ve Tim, onu bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkmak zorunda kaldı. Tim, vahşi ormanlardan, tehlikeli dağlardan ve karanlık kuyuların içinden geçti ve sonunda prensesin ülkesine ulaştı.

Prenses, Tim’in macera dolu yolculuğunu görünce ona hayran kaldı. Üstelik onun kalbinin ne kadar cesur olduğunu anladı. Onlar, birbirlerine olan aşklarını kutladılar ve evlenmeye karar verdiler. Tim ve prenses, mutlu bir evlilik hayatı yaşamaya başladılar ve ülkesindeki herkes onların güzel aile hayatını kıskanıyordu. Tim, prensesin güzelliğini ve içtenliğini her zaman anımsayacak ve onunla birlikte macera dolu hayatına devam edecekti.

Yıllar geçti ve Tim ve prenses, mutlu bir evlilik hayatı yaşıyorlardı. Ama bir gün, ülkenin kralı, prensesin babası, hasta oldu ve hızlı bir şekilde iyileşmesi gerekiyordu. Tim, prensesin babasını iyileştirmek için uzak bir dağın tepesinde bulunan efsanevi bir çiçeğe ulaşması gerektiğini öğrendi. Tim, tekrar macera dolu bir yolculuğa çıktı ve çiçeği bulmak için zorlu ormanlar, tehlikeli dağlar ve karanlık kuyuları aştı.

Sonunda, Tim, efsanevi çiçeği buldu ve prensesin babasına getirdi. Çiçek, kralın hastalığını iyileştirdi ve ülke, Tim’in cesaretini ve macera dolu hayatını kutladı. Tim ve prenses, kralın iyileşmesinin sevinciyle evlerine döndüler ve mutlu bir evlilik hayatına devam ettiler. Her zaman birbirlerine aşık kalacak ve macera dolu hayatına devam edeceklerdi.

Tim ve prenses, ülkesinde uzun yıllar huzurlu bir hayat sürdüler. Ama bir gün, ülkenin kuzeyinde bulunan kötü bir kral, Tim ve prensesin mutlu evlilik hayatını bozmak istedi. Kral, Tim ve prensesi ele geçirmek için ordularını gönderdi ve ülkenin güvenliğini tehlikeye attı. Tim, prensesi ve ülkesini korumak için tekrar macera dolu bir yolculuğa çıktı.

Tim, kötü kralın ordularını yendi ve kendisini ele geçirdi. Ülke, Tim’in cesaretini ve macera dolu hayatını tekrar kutladı ve kral, halkın sevgisi kazandı. Tim ve prenses, tekrar evlerine döndüler ve uzun yıllar mutlu bir evlilik hayatı yaşadılar. Her zaman birbirlerine aşık kalacak ve macera dolu hayatına devam edeceklerdi. Evliliklerini de 3 çocukla taçlandırdılar ve hep mutlu yaşamaya devam ettiler.

Daha fazla masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

27 Yorum

  1. İlk masalımı sana anlattımm, inşallah daha güzel masallarıda kızımıza sen anlatırsın güzelim. Güzel yolculuklar 💜

  2. ilk defa güzeller güzelli kızıma masal okudum onu Cook ama Cook seviyorummm iyiki hayatımda iyiki onu tanımışım herşeyim güzel kızım irem

  3. Hayatımda ki en değeri insana serapıma bu masalı okudum ve uyudu. İleride de senin kızımıza bu masalı okutman dileği ile. Seni çok seviyorum…

  4. askim canim sevgilim sana cok asigim umarim evlenince beraber uyumadan once sana yine bu masali okuyabilirim

  5. seni çok seviyorum bitanem bebeğim benim umarım bu masalı tekrar evlenince sana okuyup uyuturum yakısıklım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu