Tosri’nin Dünyası Masalı

Tosri’nin oldukça renkli ve eğlenceli bir hayatı varmış. Kahramanımız Tosri kendisi gibi neşeli olan insanları çok severmiş. Tosri’nin en yakın arkadaşı Fatoş’muş. Fatoş da en az onun kadar eğlenceli biriymiş. Bir gün ormanda piknik yapmaya karar vermişler, başlarına geleceklerden habersizce!

Ailelerinden izin alarak iki arkadaş çıkmışlar yola, yolda kuşları, taşları, ağaçları seyrederek ormanda yavaş yavaş ilerlemişler. Ailelerinin onlar için hazırladıkları piknik sepetinde en sevdikleri yiyecekler varmış. Örtülerini yavaşça yere serip, güzelce yiyeceklerini örtünün üzerine koymuşlar. Her şeyi yiyip bitiren Tosri, birazda oyun oynamak istediğini söylemiş.

Sepetlerinde duran topu almışlar ve başlamışlar oynamaya. Öyle eğleniyorlarmış ki geçen zamanın farkına bile varmıyorlarmış. Her şey çok güzel giderken Tosri’nin attığı top havaya fırlamış ve bir de ne olsun… Top ağaçta kalmış. Topun ağaçta kaldığını gören arkadaşı, bu duruma çok üzülmüş. Arkadaşının halini gören Tosri Kahramanca demiş ki; ‘’ Sen üzülme arkadaşım ben alırım şimdi ağaçtan topu ‘’ Arkadaşını üzgün görmeye dayanamayan Tosri ne kadar korksa da, bunu ona belli etmeden başlamış ağaca tırmanmaya, dediği gibi başarmış da topu almayı, ama topu ağaçtan kurtaran Tosri ağaçtan aşağı inerken aynı cesareti gösterememiş. Fatoş’a selenmiş ağlamaklı gözlerini koluna silerek, titreyen sesiyle ‘’ Ben buradan inemem, bunu başaramam ‘’ diye gene ağlamaya başlamış.

Fatoş bu durumdan kendini suçlu hissediyormuş. Arkadaşını nasıl oradan kurtaracağını bilmeyen Fatoş, ne yapacağını şaşırmış. Ağaca tırmanarak Tosri’yi, oradan kurtarması gerektiğine karar vermiş. Usulca tırmanmış ve bu kez ikisi de ağaçta kalmış. Hava artık kararmaya başlamış, bir şey yapmalı ve buradan yere inmelilermiş. Sonunda ağaçtan atlamaya karar vermişler. Ve sırasıyla ikisi de atlamış. Düşünce Tosri’nin ayağı kanamaya başlamış. Canı çok yanan Tosri yürümekte zorlanmış.

 Arkadaşının bu duruma gelmesine sebep olduğu için çok üzülen arkadaşı, avazı çıktığı kadar bağırarak yardım çağırmış. Hava’nın karardığını gören ailesi de ormanda onları arıyormuş. Fatoş’un çığlığını duymuşlar ve hemen koşmuşlar yanlarına doğru, Fakat ne görsünler Tosri’nin ayağı kanıyor ve ikisi de orada öylece ağlıyor. Ailelerini görünce sevinen iki arkadaş hatalarını anlamışlar ve bir daha yalnız başlarına ormana gitmemeye karar vermişler.

Daha Fazla Masal İçin Uzun Masallar Kategorimizi İnceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu