Unutulmayan Aşk Hikayesi

 Bir zamanlar küçük bir kasabada yaşayan güzel bir kız varmış. Bu güzel kız herkesin gözdesiymiş. Kalbi iyilikle doluymuş. Herkese yardım etmeyi severmiş. Bir gün kasabaya genç bir delikanlı gelmiş. Genç olan güzel kızı görünce vurulmuş. Bu güzel kıza aşık olmuş.

Genç kız bir gün kasabada gezerken karşısına yakışıklı oğlan çıkmış. İyi niyetli güzel kız genç delikanlıdan utanmış. Ama genç delikanlı son derece cüretkarmış. Kendini beğenmiş bir tavrı varmış. Bu güzel kızla birlikte olmak ve onu yemeğe çıkarmak istiyormuş. Fakat daha önce bu güzel kızın hiç sevgilisi olmamış. Bu durumdan habersiz olan genç delikanlı kıza çıkma teklif etmiş.

Genç kız ilk defa bir erkekten teklif almış. Yemek teklifini kabul etse de aslında çok utanıyormuş. Gün gelmiş ve genç delikanlıyla yemek yiyeceği yerde buluşmuşlar. Genç delikanlı kızı etkilemiş ve bütün gün kıza ne kadar güzel olduğunu söylemiş. Daha sonra evlere ayrılmışlar.

Genç kız bu yakışıklı oğlana aşık olmuş. Ama yakışıklı olan biraz fenaymış. Çünkü genç kızla takılmak istemiş ve amacına ulaştığı için sonrasında genç kızın yüzüne bile bakmamış. Bu duruma çok üzülen güzel kız haftalarca evden çıkmamış. İçindeki bu büyük aşk unutamayacağı bir aşka dönüşmüş. Genç oğlan ise küçük kasabadan ayrılarak şehre geri gitmiş.

Genç kız yaşadığı aşkı unutamıyor ve genç delikanlıdan sonra hiç kimseyi hayatında istemiyordu.

Yıllar sonra genç kız genç delikanlıyı kasabada tekrar görür. Fakat yakışıklılığından eser kalmamıştır. Kötü bir kaza geçirmiş ve yürüyemez haldeymiş. Bu durumu gören genç kız gözyaşlarına hakim olamamış. Hemen yanına gidip nasıl olduğunu sormuş. Genç delikanlı önce kızı tanımamış. Fakat sonradan genç kız kendini tanıtarak kim olduğunu söylemiş. Genç delikanlı yaptığından çok utanmış.

Güzel kızdan özür dilemiş. Daha sonra genç kız yakışıklı oğlanı bir daha asla bırakmamış. Genç oğlan ise sevginin dış görüntü de olmadığını anlamış. Çünkü güzeller güzeli genç kızın kendisine olan sevgisine inanamamış. Yürüyemez halde olmasına rağmen genç kız oğlanı yalnız bırakmamış.

Daha fazla masal okumak isterseniz Hikaye Oku kategorimizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu