Unutulmaz Bir Aşk Hikayesi

Günlerden bir gün yakışıklı oğlan markete gidip alışveriş yapacakmış. Annesi ondan pek çok farklı şey almasını istemiş. Bazı şeyleri bilmediği için detaylı şekilde anlatmış. Meyve sebzeleri nasıl seçmesi gerektiğini söylemiş. Genç oğlan ilk defa tek başına alışverişe çıkacakmış. Koyulmuş yola. Marketin birine girip alışveriş sepetini eline almış. Önce etleri alıp daha sonra manav reyonuna doğru gitmiş. Annesi anlatsa da nasıl seçeceğini unutmuş. Tam o sırada onu izleyen bir kız varmış. Gülümseyerek ona doğru dönüp daha önce hiç sebze almamışsın diye gülmüş. Genç oğlan da tebessüm ederek utanmış ve ilk defa tek başına alışverişe çıktığını söylemiş.

Genç kız ve oğlanın hikayesi tam da bu sıra başlamış. Kız oğlana alışverişte yardım etmiş. Arkadaşlıkları uzun süre devam etmiş. Kısa süre sonra birbirlerine açılmış ve aşık olduklarını dile getirmişler. Hal böyleyken artık bu işin adını koymak istemişler. Oğlan annesine gidip bir kıza aşık olduğunu söylemiş. Annesi bu duruma çok sevinmiş ve hemen kızla tanışmak istemiş. Fakat kızın ailesi çok muhafazakar bir aileymiş. Bu yüzden kız bir türlü ailesine açılamamış. Çok utanmış ve korkmuş. Eğer ters bir tepki görürse sevdiği adamla kavuşamayacağını düşünmüş.

Genç adam kıza gelip ailesine her şeyi anlattığını söylemiş. Fakat kız utanmış ve yere bakmış. Ben hala söyleyemedim demiş. Oğlan kızı yüreklendirmiş ve çok normal bir durum olduğundan bahsetmiş. Biz iki yetişkin insanız ve kararlarımızı kendimiz verebiliriz demiş. Kavuşmaları için bir adım atması gerektiğinden bahsetmiş. Kız akşam gidip ailesine her şeyi anlatacakmış. Tam lafa girecekken babası sözünü kesmiş. Seni çok münasip biriyle evlendireceğiz kızım demiş. Ailemize uygun ve oldukça aklı başında biri diye devam etmiş. Kız ne olduğunu şaşırmış. Annesine bakmış ve bir an buz kesilmiş. Durum böyleyken ailesine sevdiği adamdan bahsedememiş.

Ertesi gün buluşan iki aşık birbirlerine bir söz vermiş. Kız ailesine söyleyemediği için başka biriyle evlendirilmek zorundaymış. Genç delikanlı, kızın yapamadığını yapmak istemiş. Babasına gidip kızını çok sevdiğini söylemek istemiş ve kız bu durumdan çok korkmuş. Fakat delikanlı oğlan, kız için her şeyi yapabilirmiş. Onu o kadar çok seviyormuş ki her şeyi göze alabilirmiş. Delikanlı, kızın babasının karşısına dikilip onu ne kadar çok sevdiğini sonunda söylemiş. Baba o kadar çok sinirlenmiş ki oğlanı yanından kovmuş. Kıza dışarı çıkma yasağı vermişler. Aşkları son bulan bu iki çift çok büyük bir üzüntü yaşamış. Çünkü kızın babası onu başkasıyla evlendirmiş. Oğlanın haberi bile yokmuş. Kızı arasa da ulaşamıyor ve göremiyormuş. Ailesi tamamen engel koyduğu için hiçbir şekilde görüşemiyorlarmış.

Delikanlı ve kızın aşkı bir inat uğruna sonsuza kadar uzaklarda devam etmiş. Her ikisi de birbirini o kadar çok sevmiş ki asla aşklarından vazgeçmemiş. Ama kız başkasıyla evlenmek zorunda kalmış. Seneler sonra tekrar aynı markette denk gelmişler. Delikanlı bir bakmış ki kızın iki tane çocuğu var. Ayrıca bir tanesinin ismini sevdiği adamın adını koymuş. İkisi de birbirlerine bakıp ne kadar farklı bir hayatları olabileceğini düşünmüş. Dakikalarca sadece bakışıp kalmışlar. Aşkları artık sonsuza kadar kalplerinde devam edecekmiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Aşk Masalları

Aşk Hikayeleri

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu