Uyuyan Güzel Uyanınca Masalı

Bir zamanlar Sindirella adında genç ve güzel bir kız yaşarmış. Köyünün güzel bahçelerinde gezintiler yapar, zaman zaman babasının sağdığı sütleri satmaya gidermiş. Güzelliği dillere destan olan bu kız ve ailesi okyanusun kıyısında yaşarlarmış. Yaşadıkları yerde ne ekmek ne de su satan bir yer yokmuş. İmkanları kendilerinin bulması ve kendini geliştirmesi gerekliymiş.

Nitekim babası da onun gelişimine önem verir, şehrin kütüphanesinden kitaplar alıp getirirmiş. Sindirella, bu fakir ve zor hayattan kurtulmayı, diğer ülkelerin prensleriyle evlenmeyi bir gün bile aklına getirmemiş. Burada kendi küçük ve sevimli ailesiyle birlikte geçimini sağlamak ona daha fazla keyif veriyormuş. Öyle ki kendini geliştirerek burada daha başarılı olmayı hedefliyormuş.

Kendine elleriyle hazırladığı kayıktan yolculuklar yapmak için öğrenmek üzere yüzme kitapları almış. Bu kitapların içerisinde yer alan tüm bilgileri anlamış ve gelişmiş. Bir gün cesaretini toplayıp kayığıyla yola çıkmış. Uzun bir yolculuğun ardından saatler sonra kıyıya varmış. Fakat daha sonrasında kendini bambaşka bir dünyada bulmuş. Bu dünya daha önce geldiği yerden çok değişikmiş. Burada pamuk şekerden ağaçlar, çikolatadan evler varmış. Hemen emin olmak için ağaçtan bir yaprak almış. Tam da düşündüğü gibi burası tamamen yiyeceklerle doluymuş. Sindirella kendini kaptırmış giderken yerde görmediği bir diken parçası ayağına batmış. Ayağının ağrısını düşünürken yavaş yavaş bilincinin gittiğini, gözlerinin kapandığını anlamış.

Uyandığında tepesinde ona bakmakta olan yedi adam görmüş. Adamlar, yüzlerinde tatlı bir gülümseme ile ona şeker uzatmışlar. Şekeri yiyen Sindirella bu kez gerçekten adamlar olduğunu anlayıp tekrar bayılmış. Fakat bu kez uzun ve stresli bir uykuymuş bu. Uyanması için ise karşı ülkenin elma şekerlerinden gelmesi gerekliymiş. Bunu bilen adamlar dört bir köşeye ayrılarak karşı ülkenin topraklarını arşınlamışlar. Daha sonra ise şekeri bulan ilk kişi bunu getirmiş. Sindirella’nın şekeri yemesini sağladıktan sonra uyanması onları mutlu etmiş. Sindirella uyandıktan sonra ise  bu şekerleri kendi ülkesine götürmenin yollarını aramış. Burada hiç eksilmeyen şekerleri kendi ülkesinde satarak kendine fazlaca para kazandıran bir yol bulmuş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

Bin Bir Gece Masalları

Bir Varmış Bir Yokmuş Masalları

Hikaye Oku 

Hikayeler

Uzun Hikayeler

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu