Uyuyan Prenses ve Onu Uyandırmak İçin Prensi Getiren Köpeği Bulut

Çok eski zamanlarda ülkenin birinde yaşayan kral ve kraliçenin dünyalar güzeli bir bebekleri olmuş. Bebek için yapılan ilk doğum günü partisinde kötü kalpli cadı ona büyü yapmış ve 18 yaşına geldiği gün bir daha uyanmamak üzere uyumasını sağlayacak büyüyü yapmış. Aradan geçen yıllarda kral ve kraliçe ne yaptıysalar büyüyü bozmanın yolunu bulamamışlar. Hiçbir şeyden haberi olmayan prenseste hayatına mutlu şekilde devam ediyormuş. İyi kalpli olan prenses çok seviliyormuş ama onu en çok seven küçük bir yavruyken kendisine hediye edilen köpeği bulutmuş. Bulut kendi kendine söz vermiş prensesi bu kötü büyüden kurtarmanın yolunu bulacakmış.

Prenses 18 yaşına bastığı gün derin bir uykuya dalmış onunla birlikte bütün ülke uyumaya başlamış ama bu büyüyü bozmak isteyen Bulut birkaç gün önce saraydan ayrılmış. Ülke ülke dolaşmaya ve çare aramaya başlamış. Ülkelerden birinde iyi kalpli bir büyücü bulmuş. Ona derdini anlattığında büyücü “Duydum ben o güzel kızın başına gelenleri çok üzüldüm. Şimdi ben bir büyü yapacağım. Sen bu büyüyü götürecek ve uyuyan prensesin üzerine dökeceksin” demiş. Bulut merak etmiş “Büyüyü dökünce ne olacak peki?” diye sormuş. Büyücü bizim ülkenin prensinin burnuna mis gibi bir koku gelecek ve o koku onu uyuyan prensese götürecek yolu bulması için sen de büyüyü döktükten sonra geri dön prensin yanına gel” demiş. Bulut sonunda prensesini uyandırabileceği için çok mutlu olmuş. Hemen büyüyü alarak ülkesine geri dönmüş. Güzeller güzeli prensesi ve bütün saray derin bir uykudaymış. Gözlerinden dökülen yaşları silmiş ve iyi kalpli cadının yaptığı büyülü kokuyu prensesin üzerine dökmüş.

Gerçekten de mis gibi bir koku yayılmış ortalığa. Prensesin daha fazla bu şekilde büyünün etkisinde kalmaması için hiç durmadan koşmuş bulut. Prensin yanına giderken mis kokuda onunla birlikte gidiyormuş. Bulut sarayın kapısına geldiğinde koku prensin burnuna gitmiş. Kokuyu alan prens ayaklanmış ve kokunun sahibi bulmak için yola çıkacağı zaman bulut yanına yaklaşmış ve bulut önde prens arkada yola düşmüşler. Prens bulutun peşinden atını sürmüş ve birlikte uyuyan prensesin yanına gitmişler. Prens uyuyan prensesi gördüğünde ne yapacağını bilememiş. Bulut “Prensim şu an senin prensesimi öpmen gerekiyor büyüyü bozacak tılsım bu” demiş. Prens bulutun sözünü dinlemiş ve melekler gibi uyuyan prensesi öpmüş. O anda prenses ile birlikte bütün saray da uyanmış.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Akvaryumdaki Balık Hikayesi

Uyuyan prenses “Prensim beni kurtardın yoksa ben hiç uyanamayacak sonsuza kadar uyuyacaktım” demiş. Prens ise bulutun bütün çabalarını biliyormuş “Prensesim benden çok köpeğin buluta teşekkür etmen gerekiyor. Seni kurtarmak için pek çok ülke dolaştı. Kötü büyüyü bozacak büyüyü buldu. Beni sana getirdi” demiş. Bu sözler üzerine prenses köpeği buluta sarılmış. “Canım benim seni çok seviyorum” demiş. O günden sonra uyuyan prenses bulut ve prens çok mutlu bir hayat yaşamışlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu