Uzak Diyarlarda ki Büyük Aşk Hikayesi

Çok uzak diyarlardan birinde güzel bir kız ve yakışıklı bir oğlan yaşarmış. Bu kız mavi gözlü ve sapsarı saçlarıyla herkesin sevdiği biriymiş. Çok merhametli ve iyi yürekli bir insanmış. Yakışıklı oğlan ise çalışkan ve dürüst bir kişiymiş. Aşkları çok küçük yaşta başlamış. Aynı mahallede büyümüşler ve birbirlerine karşı her zaman saygılı ve dürüst olmuşlar. Fakat bir sorunları varmış. Kızın ailesi onu daha iyi bir kişiyle evlendirmek istemiş.

Zengin ve varlıklı bir ailenin oğluyla kızlarını evlendirerek fakirlikten kurtulmayı istemişler. Fakat kızları bu durumdan hiç mutlu değilmiş. Ailesine sevdiği bir kişinin olduğunu söyleyememiş bile. Yakışıklı oğlan hiçbir şekilde bu durumdan haberdar değilmiş. Oğlanın ailesi orta gelirliymiş. Küçük bir dükkanları varmış ve kendi hallerinde geçinirlermiş. Fakat kızın ailesinin bu kadar paraya düşkün olacağını hiç düşünememiş.

Bir gün kızın evine görücüler gelmiş. Fakat kızın bundan haberi yokmuş. Babası görücüleri çağırarak kızını vermiş. Bütün gece ağlayan güzeller güzeli kız sevdiği oğlana bunu nasıl anlatacağını düşünmüş. Ertesi gün oğlanın yanına gitmiş ve başka bir kişi ile evlenmesi gerektiğini söylemiş. Bu durumu duyan yakışıklı genç adeta çıldırmış. Fakat yapacak hiçbir şey yokmuş. Kızın sevmediği bir kişiyle evlenmesine karşı ailesi ile konuşmak istemiş. Ailesinin karşısına giden genç delikanlı hiç hoş karşılanmamış. Kızın babası oğlanı kovmuş. Aralarında büyük bir kavga yaşanmış. Ne yaptıysa da evlenmelerine mani olamayacakmış.

Kızın evleneceği kişi varlıklı fakat merhameti bulunmayan gaddar bir kişiymiş. Kızın ailesine kendini her zaman iyi biri olarak tanıtmış. Evlenecekleri gün gerçek yüzü ortaya çıkan bu fena adam kızı çok üzmüş. Kıza karşı tavırları aşağılayıcı ve çok kötüymüş. Güzeller güzeli kızın yüzü solmuş ve artık eskisi gibi gülmüyormuş. Bu durum kızın babasını çok üzmüş. Büyük bir hata yaptığını anlamış.

Kızına karşı yaptığı hatayı anlayan babası onun bu evliliğine mani olmuş. Genç yakışıklı delikanlıyı karşısına almış ve ondan özür dilemiş. Çünkü kızını verdiği kişi ona hiçbir zaman iyi davranmamış. Aslında kızının sevdiği kişiyle birlikte olması gerektiğini düşünmüş. Kızının hayatına müdahale etmemesi gerektiğini anlamış. Kısa süre içerisinde yakışıklı olan ve güzel kız evlenmiş. Bir ömür boyu mutlu yaşamışlar.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu